Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Dworzec Wschodni w przebudowie

Remonty warszawskich dworców były zapowiadane już od jakiegoś czasu. Wszyscy mieli nadzieję, że do czasu zamiany słowa w czyn, organizatorzy zaplanują to w taki sposób, aby utrudnienia były minimalne. Nadzieję trzeba mieć nadal.

Warszawa Wschodnia. Fot. Kamila Glińska / Fot. Kamila GlińskaWchodząc na Dworzec Warszawa Wschodnia od strony ul. Kijowskiej, nie trudno zauważyć, że szykują się zmiany. Całość jest ogrodzona, oko można zawiesić na wystawionym "Schemacie organizacji ruchu pasażerów" i aż się prosi, aby wreszcie zacząć przebudowę.

Wnętrze jest opustoszałe, od czasu do czasu tylko przechodzą zdezorientowani pasażerowie szukający kas biletowych, które teraz są ustawione w szeregu na zewnątrz, co rodzi problemy chociażby w czasie deszczu. Szukanie jest teraz jednym z głównych zajęć na dworcu. Szuka się, oprócz kas, toalet lub punktu informacyjnego. Jedna z podróżujących do Częstochowy szuka już od 25 minut, obchodząc dworzec dokoła. Gdy ma się trochę szczęścia i w końcu dotrze się do kas, trzeba poczekać w kolejce, która z każdą minutą jest dłuższa, a w kilku okienkach, jak na złość, jest właśnie przerwa. Toalety też są. Albo obskurne, koedukacyjne,Warszawa Wschodnia - kasy. Fot. Kamila Glińska / Fot. Kamila Glińska albo TOI TOI za 2,50 zł.

Po zakupie biletu można udać się na peron, do którego można przejść tunelem, gdzie znajdują się budki z jedzeniem, piciem i innymi towarami. To też już niedługo. Tunel z jednej strony jest już odgrodzony siatką, z drugiej niebawem będzie.

- Nikt nas o niczym nie informuje, nie wiemy ile towaru zamawiać, czy w ogóle i czy tu zostaniemy. Niektórzy, mający swoje budki przy wejściu, już zostali wyrzuceni. Na spakowanie się mieli kilka dni - skarży się pani Monika. - Jak nas odgrodzą, nikomu nie będzie się chciało schodzić do nas z peronu, a już teraz ludzie nie mają gdzie napić się np. kawy - dodaje. O tym, co stanie się z handlarzami zadecydują Polskie Linie Kolejowe, które są właścicielem terenów w tunelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ula Hula
  • Ula Hula
  • 12.10.2010 00:47

z czego sie kobiecino cieszysz z tego bałaganu ? poczekajmy zobaczymy jak ten remont się zakończy ten się cieszy kto sie cieszy ostatni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie, wreszcie, wreszcie. Dużo się dzieje w Warszawie ale nikt o tym nie "trąbi". Widzimy tylko korki i utrudnienia. Cieszę się, ze moja córka będzie widzieć efekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.