Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26291 miejsce

Warszawa. Dworzec Wschodni zyskał po remoncie

Zakończył się remont podmiejskiej części Dworca Wschodniego w Warszawie. Fasada od strony ul. Lubelskiej jest imponująca. Od dwóch dni można korzystać z klimatyzowanej poczekalni, zadbanych toalet i udogodnień dla niepełnosprawnych.

Fasada Dworca Wschodniego. / Fot. Weronika TrzeciakDworzec od strony ulicy Lubelskiej wraz z przyległym do niego placem został odnowiony. Ten etap remontu kosztował ok. 4 mln zł.

Odnowiony Dworzec Wschodni od strony ul. Lubelskiej. / Fot. Weronika Trzeciak- Zachowano dotychczasową formę architektoniczną dworca, ale gruntownie go przebudowano - mówił zgromadzonym w hali dziennikarzom Jacek Prześluga z zarządu PKP. - Nie mamy w planie inwestycyjnym remontu przejść podziemnych. One będą modernizowane, przebudowywane kompletnie przy przebudowie linii średnicowej przez Polskie Koleje Państwowe. Dostajecie Państwo dworzec naprawdę pierwsza klasa. Uważam, że to co zrobiliśmy tutaj, zasługuje na słowa uznania. To, co było tutaj przedtem, wołało o pomstę do nieba - dodał.

Wejście do dworca. / Fot. Weronika TrzeciakRemont rozpoczął się latem zeszłego roku. Podczas tego okresu zostały wymienione lub przebudowane prawie wszystkie jego elementy. Co się zmieniło? Są nowe okna, posadzki, oświetlenie, dach oraz wnętrze. Wzmocniono także całą konstrukcję oraz wymieniono instalacje. Ważne, że pomyślano również o niepełnosprawnych pasażerach, zarówno niewidomych, jak i poruszających się na wózkach. Dla nich przygotowano specjalne udogodnienia. Podłogę wyłożono specjalnymi płytkami dla osób niewidomych i niedowidzących, by mogły się swobodnie poruszać po dworcu.

Wnętrze dworca - kasy biletowe. / Fot. Weronika TrzeciakNowe wnętrze robi wrażenie - 3 kasy biletowe, klimatyzowana poczekalnia z ławeczkami i toalety w kolorze stalowo-szarym. Na ścianach ułożono beżowy kamień o nazwie trawertyn, a posadzkę pokryto szarym i ciemnym granitem. Wszystko to sprawia, że można miło spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg.

Tablica informacyjna. / Fot. Weronika Trzeciak- Jeżeli chodzi o zakres prac, który został wykonany, to z całego budynku dworca z roku 69 zostały usunięte wszystkie instalacje sanitarne, elektryczne, wszystkie materiały wykończeniowe, wszystkie pokrycia dachowe, elewacje. Zostały one zastąpione nowymi materiałami - powiedział Józef Szawara, dyrektor spółki Warszawa Strabag. - W tej chwili budynek jest wyposażony w nowoczesne instalacje klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania. Budynek jest dopasowany, tak jak prawdopodobnie widać, do potrzeb osób niepełnosprawnych. Możemy się cieszyć budynkiem tak naprawdę na miarę XXI wieku, to jest nowoczesny obiekt - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wspaniała wiadomość! Przerobiłem ten dworzec w grudniu. Pociąg, który miał mieć w zapasie 40 minut -spóźnił się na tyle, że musiałem czekać na połączenie prawie 3 godz. w tych obskurnych warunkach z gołębiami, smrodem, brudem i czym tam jeszcze...
Udokumentowałem coś z tego, ale było już tyle napisane na W24 na ten temat, że odpuściłem sobie wywalanie bólu na naszej platformie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba się przejadę aby TO zobaczyć na własne oczy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, jakby to bylło ładnie gdyby tak dworzec ZACHODNI też tak wyglądał.... przecież z niego bliżej na Lotnisko.... a w tunelach można połamać nogi i w ciemności pobłądzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zlikwidowano. Tunele są wprawdzie nieodnowione, ale straganów brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyzby zlikwidowano stragany w przejsciach i smród koło toalet?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście Dworzec Wschodni zmienił się nie do poznania. 5* za info.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.