Facebook Google+ Twitter

Warszawa edukacyjna. 16 września rusza XV Festiwal Nauki

16 września na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się inauguracja XV Festiwalu Nauki. Z okazji jubileuszu, święto będzie trwać o jeden dzień dłużej niż zazwyczaj. 10-dniowy program zakłada liczne atrakcje dla uczestników: debaty naukowe, rowerową masę krytyczną, Piknik Chemiczny i konkursy z nagrodami.

 / Fot. Źródło: http://www.um.warszawa.pl/Jubileuszowa edycja Festiwalu Nauki zostanie zainaugurowana 16 września o godz. 18 w auli głównej Starego BUW-u na Kampusie Centralnym UW. Po słowie wstępnym, uczestnicy wydarzenia będą mogli przysłuchać się pierwszej debacie historycznej. Prof. Henryk Samsonowicz oraz prof. Janusz Tazbir porozmawiają o tym, co od wieków dzieli Polaków. Dyskusję "Dwie Polski, a może i więcej" poprowadzi redaktor Jacek Żakowski.

Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów / Fot. nieznanyOrganizatorzy przygotowali jeszcze 6. debat głównych, podczas których słuchacze będą mogli dowiedzieć się między innymi: jak działa mózg, czy przyszłość należy do nanowęgla oraz czego boimy się bardziej: promieniowania czy ciemności. Nie zabraknie również dyskursu o znaczeniu badań Marii Skłodowskiej-Curie (w 2011 roku mija 100. rocznica od kiedy polska uczona otrzymała Nagrodę Nobla za wydzielenie czystego radu - przyp. red.).

Każdy może zaproponować tematy do rozmów oraz zestawy pytań w ramach debat głównych. Na propozycje, organizatorzy czekają pod adresem mailowym: festiwal@uw.edu.pl.

Różnorodny program festiwalu z pewnością zadowoli wielu, bez względu na wiek. Niewątpliwym atutem wydarzenia jest bezpłatny, otwarty wstęp. Tylko na nieliczne spotkania obowiązują zapisy, jednak nie wiąże się to z płatnością. Zobacz, co organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu Nauki oferują uczestnikom.

Zajęcia dla dzieci


Dla najmłodszych przygotowano pokaz robotów, "rejs" po Morzu Karaibskim oraz zajęcia biologiczne o wymarłych organizmach.

Podczas tegorocznego festiwalu, odbędą się również zainicjowane kilka lat temu, imprezy cykliczne. 25 września pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Geologicznego UW zorganizują IV Piknik Geologiczny. Laboratoria i lekcje, wzbogacone będą wieloma konkursami rodzinnymi o tematyce geologicznej oraz geologiczno-przyrodniczej.

Czytaj o dalszych atrakcjach --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wp
  • wp
  • 22.09.2011 18:09

"Uniwerysytecie"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.