Facebook Google+ Twitter

Warszawa: ekolodzy wstrzymają budowę II linii metra?

Ekolodzy próbują zatrzymać budowę drugiej linii metra w Warszawie. Chcą wiedzieć, gdzie będzie wysypana ziemia z wykopów, o kubaturze ośmiu Pałaców Kultury - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Stacja Młociny / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mlociny_1.jpg21 osób wystąpiło do wojewody mazowieckiego o unieważnienie pozwolenia na budowę drugiej linii metra. We wniosku stwierdzają, że wykonawca nie określił, gdzie zamierza składować wykopaną ziemię.

Co można z nią zrobić? Według dziennika wyjściem byłoby, potraktowanie jej jak ziemi ogrodniczej. Istnieje jednak problem - wiadomo, że ziemia zawiera w sobie złom, gruz, pręty oraz może być skażona wyciekami z nieszczelnej miejskiej kanalizacji oraz środkiem chemicznym ułatwiającym kopanie, który najpewniej będzie użyty.

Odpowiedź na pytanie czy ta ziemia jest odpadem niebezpiecznym, czy nie, mogą przynieść badania laboratoryjne. Według gazety, tego typu badań dotąd nie wykonano. Eksperci wynajęci przez Metro Warszawskie twierdzą, że segregacja i utylizacja ziemi będzie kosztować minimum 200 mln zł.

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.