Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9953 miejsce

Warszawa. Fala niższa niż prognozowano

Od godz. 1 w nocy poziom wody na Wiśle w Warszawie utrzymuję się na stałym poziomie 749 cm. Wody ani nie ubywa, ani nie przybywa. Sytuacja wydaje się stabilna, ale strażacy przestrzegają, że do przesiąkania może dojść w czasie obniżania fali.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskDo 4.20 trwała walka z przesiąkającym Wałem Zawadowskim. Przy jego umacnianiu na długości ponad 500 m. pracowało ok. 500 osób - strażacy, żołnierze, więźniowie, wolontariusze. W sumie ułożono ponad 30 tys. worków z piaskiem, wał wzmocniono też geowłókniną.

Niepokojące sygnały pojawiły się też w warszawskim zoo. Woda zebrała się w dotąd suchej fosie wokół wybiegu oryksów. Jednak w wywiadzie dla TVN Warszawa dyrektor ogrodu zoologicznego Andrzej Kruszewicz uspokaja, że sytuacja nie jest niebezpieczna, jednak prewencyjnie powiadomił służby miejskie.

Na wałach nie istnieją miejsca zupełnie bezpieczne, przesiąkanie może zdarzyć się w każdym miejscu. Strażacy przestrzegają przed przedwczesnym optymizmem, bo do uszkodzenia wałów może dojść w każdej chwili, dopóki poziom Wisły nie opadnie do bezpiecznego. Dlatego Ratusz udostępnił mapę Warszawy z zaznaczonymi obszarami zalewowymi Wisły. Oznaczono na niej tereny podtopione w czasie tzw. powodzi dwudziestoletniej (tzn. występującej raz na 20 lat), stuletniej i tysiącletniej. Według czarnego scenariusza, w razie pęknięcia wałów pod wodą znalazłaby się prawie cała Praga oraz Wilanów, Solec, Powiśle, Białołęka, Mokotów.

Sprawdź, czy twoja ulica jest bezpieczna: prasowy.um.warszawa.pl

Na dzisiaj na godz. 12.15 w Ratuszu zaplanowano briefing prasowy dotyczący zagrożenia powodziowego w Warszawie. Udział w konferencji wezmą: Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski.

Źródło:
UM WARSZAWA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.