Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Festiwal "Niewinni Czarodzieje. Hłasko-Młynarski-Osiecka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 22:19

Przez cztery dni będą koncerty, warsztaty komiksowe, konkursy, słuchowiska i spektakle w nawiązaniu do ich twórczości.

Warto odświeżyć pamięć o tych twórcach - uważa dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Zwraca uwagę, że Zdaniem potrafili oni wykorzystać własny talent w warunkach stalinizmu i zniszczonej wojną Warszawy.

Festiwal "Niewinni Czarodzieje" pokazuje, jak "odwilż" października 56. wpłynęła na społeczne i kulturowe przemiany. W tamtych czasach sztuka przeplatała się z życiem towarzyskim - tłumaczy Dariusz Gawin z Instytutu Stefana Starzyńskiego.

W ramach festiwalu jutro w Fabryce Trzciny koncert kwintetu Adama Pierończyka, będzie też gra miejska "Piękni 20-letni i szpetni 40-letni". W sobotę z cyklu "Bohater Warszawiak" warsztaty komiksowe zatytułowane "Tropem Złego...", będą też warsztaty muzyczne dla dzieci "Synkopowy Plac Zabaw".

Finałowy koncert festiwalu zaplanowano na Dworcu Głównym w Warszawie, czyli w Muzeum Kolejnictwa. Jak zapewnia dyrektor placówki Ferdynand Ruszczyc atrakcji nie zabraknie. - W ramach „Niedzieli na Głównym" będzie recital Janka Młynarskiego, będzie też jedzenie i atmosfera restauracji z lat 50. - zapowiada Ruszczyc.

Teatralne propozycje festiwalu to słuchowisko o Marku Hłasce "(S)Palę, Paryż" w reżyserii Waldemara Modestowicza. Premiera słuchowiska odbędzie się na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę (15 listopada) o godzinie 19.05.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.