Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Finał "Lata w mieście"

W warszawskim parku Agrykola odbył się w piątek finał wakacyjnej akcji "Lato w mieście". Równolegle organizowane były zajęcia w ramach programu "Bądź bezpieczny w mieście". O godz. 19 rozpoczął się koncert, na którym wystąpił m.in. zespół IRA.

Lato w mieście / Fot. Kamila GlińskaCo zrobić, by dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc jednocześnie? To proste! Należy przyjść na finał akcji "Lato w mieście".

Biuro Edukacji m.st. Warszawy zapewniło dzieciom i młodzieży wspaniałe atrakcje mające być zwieńczeniem dwóch miesięcy upalnego wakacyjnego lata.

Warszawskie służby dzieciom


Już od godz. 11 w warszawskim parku Agrykola można było podziwiać występy uczestników i pokazy możliwości sprawnościowych i technicznych służb bezpieczeństwa. Atrakcje te zostały przygotowane w ramach programu "Bądź bezpieczny w mieście" realizowanego przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Swoje stoiska mieli m.in. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego, Straż Miejska m.st. Warszawy, Komenda Stołeczna Policji, Państwowa Straż Pożarna, Warszawska Grupa Wysokościowa S12.

Młodzi warszawiacy mogli zobaczyć psy poszukiwawcze i ratownicze straży pożarnej, policyjne poduszkowce, motocykle i quady. Każdy mógł spróbować swoich sił trzymając w ręku pistolet Walther CP99 i pod nadzorem strażników granicznych strzelać do tarczy, którą następnie można było wziąć na pamiątkę, aby podziwiać efekty celnego oka. Obok "strzelnicy" stała wystawa broni będącej wyposażeniem Straży Granicznej.

Pokaz samoobrony wg. straży miejskiej / Fot. Kamila GlińskaSpecjalna grupa pokazowa straży miejskiej przygotowała pokaz samoobrony. Cztery piękne funkcjonariuszki pokazywały jak obronić się przed napastnikami, gdy ten zaatakuje od tyłu, będzie miał nóż, szklaną butelkę, bądź pistolet w ręku. Zaprezentowały również zastosowanie wielofunkcyjnej pałki, znajdującej się za pasem każdego strażnika miejskiego. - Chciałabym umieć tak, jak ta pani - mówiła zapatrzona w strażniczkę Paulinę 8-letnia Julka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.