Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Fontanny piwem płynące?

Jeszcze w tym roku powstaną dwie fontanny na Żoliborzu - informuje burmistrz dzielnicy, Witold Sielewicz. Jedna z nich będzie usytuowana między mostkami obok popularnej piwiarni U Araba. Robotnicy żartują, że wykorzystają jej połóżenie i do jeziora będzie tryskać piwo!

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_K%C4%99pa_Potocka_w_WarszawieW rzeczywistości fontanny, które powstaną na Kępie Potockiej będą zaopbiegać wysychaniu kanału. Kępa Potocka straci wkrótce jedyne źródło zasilania wodnego. W latach 90. do kanałku, który jest starorzeczem Wisły, przekierowano przez Las Bielański rzeczkę. Skutkiem tego, rezerwat przyrody zaczął wysychać. Aby zapobiec wyschnięciu Kępy Potockiej, władze Żoliborza i Bielan zawarły porozumienie dotyczące zbudowania studni głębinowych. Burmistrz przypomina, że na Kępie istnieją już dwie pompy, które jednak od dawna nie nadawały się do użytku - w ich miejscu powtaną nowe. Przy okazji zostaną zbudowane również fontanny.

Zanim będziemy mogli podziwiać atrakcje bielańskiej części Parku Kępy Potockiej, czeka na nas park linowy. Będzie można go odwiedzić już jutro. Do pętli przy Gwiaździstej dojeżdżają autobusy 121, 122, 157, 185 i 205. Dodatkową atrakcją jest nadwiślańska ścieżka rowerowa położona obok linowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.