Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Fotografie polskiego sportu w 3D w Muzeum Sportu i Turystyki

Wernisaż wystawy przedstawiającej fotografie polskiego sportu w technologii 3D odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ekspozycja wpisana jest w 60. rocznicę obchodów jubileuszowych powstania muzeum.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Licencja- Creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Muzeum_Sportu_i_turystyki.JPG&filetimestamp=20101018135908 / Fot. Cezary pMuzeum Sportu i Turystyki zaprezentuje niezwykle ciekawe fotografie poświęcone historii polskiego sportu. Ta nietypowa wystawa przedstawia zdjęcia z lat 1884-1924. Będzie ją można obejrzeć już 8 października 2012 r. w siedzibie muzeum przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie o g. 18. Ekspozycję będzie można oglądać do 31 grudnia.

Aranżacja wystawy ma na celu pokazanie historycznych fotografii w nowej technice. Zdjęcia ukazują popularne sporty końca XIX i początku XX w. takie jak: gimnastyka, kolarstwo szosowe, wioślarstwo, tenis, łyżwiarstwo, narciarstwo, szermierka, piłka nożna i lekkoatletykę. Wśród fotografii możemy obejrzeć zdjęcia Stanisława Bogackiego (jednego z pierwszych zajmujących się tematyką sportową), Zdzisława Marcinkowskiego (entuzjasty kolarstwa szosowego) oraz Mariana Fuksa (założyciela w 1910 r. pierwszej polskiej agencji fotograficznej).

Przedstawione są również zdjęcia amatorów. Prezentują pierwsze mecze lwowskich drużyn - Pogoni, Czarnych i Lechii, mecze tenisowe oraz zawody lekkoatletyczne. Niewątpliwie odzyskanie przez Polskę niepodległości miało wpływ na rozwój fotografii. Wielkim przełomem w życiu sportowym Polaków był debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 1924 r. Zdjęcia z tych właśnie zawodów zamykają wystawę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.