Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Gigantyczne kolejki po dotacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 09:36

W Warszawie przed Fundacją Małych i Średnich Przedsiębiorstw czeka około stu osób. Dziś rusza trzeci konkurs na dotacje dla przedsiębiorców prowadzących usługi w formie elektronicznej.

Kilka dni temu powstały dwie listy społeczne i wnioskodawcy nie mogli dojść do porozumienia, która z nich jest pierwsza.

Problem udało się jednak rozwiązać w nocy. Powstała jedna lista, która jest co godzinę odczytywana . Jeżeli ktoś się nie zgłosi, z listy wypada. Oczekujący przedsiębiorcy nie chcą zdradzać o jakie pieniądze i na jakie projekty się starają. Zasłaniają się tajemnicą handlową i obawą przed konkuracją, bowiem projekty są innowacyjne.

Do podziału jest ponad 135 milionów złotych, a jednym z kryteriów przyznania dotacji jest kolejność złożenia wniosku.

Rekrutacja trwa do 13 listopada, jednak instytucja przyjmująca wnioski może zamknąć nabór wcześniej, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków przewyższy 130 procent całej kwoty. Osoby oczekujące obawiają się, że dziś rano dojdzie do eskalacji napięcia.

W ramach programu jest dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usług.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

polska "rzeczywistość" co miesiąc tracimy miejsca pracy zamiast wydatkować pieniądze unijne , wydatkujemy je ślamazarnie i bezmyślnie , tam gdzie jest zapotrzebowanie są najmnijesze srodki tam gdzie sa wileki nie ma chetnych lub nam je przeciekaja na koszta agencji itp. tworów , rząd zapowiadał że połaczy dotację dla bezrobotnych w wysokości 18.500 zł z programem kapitał ludzki i w sumie na stworzenie miejsca pracy będzie ok 50.000 zł / oczywiście nie dotrzymał słowa /
jak mają powstawać miejsca pracy skoro jest prowadzona taka a nie inna polityka ich rozdysponowania
przeznaczyliśmy na odprawy stoczniowców 50 milionów złotych ? ile miejsc pracy za to powstało?
135 milionów - czy to dużo ? bardzo dużo - przyjmując że na jeden wniosek otrzyma potencjalny przedsiębiorca 100.000 zł na e- biznes daje to 1350 nowych miejsc pracy a przyjmując hipotetycznie iż w takiej firmie bedzie pracowało po 2 pracowników zewnętrznych daje nam to zatrudnienie ok 4000 ludzi - co daje łącznie utrzymanie dla około 10.000 ludzi
gdybyśmy te 50 milionów dobrze rozdysponowali na nowe miejsca pracy to mogło by powstać kolejne 10.000 nowych miejsc pracy - ale jak to w Polsce bywa
kasa płynie strumieniami na zasadzie socjalu
podobnie jest z innymi programami gdzie ludzie mają pomysły i wiedzą jak to zagospodarować
ale popmpujemy pieniądze nie tam gdzie daje to efekt tylko tam gdzie może na tym skozystać urzędnik , agencja i jakaś firma doradcza nie wiadomo po co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.