Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Góra odpadów Radiowo zamieni się w stok narciarski

Nartostrada, tarasy widokowe i rynna snowbordowa - to przyszłość warszawskiego składowiska odpadów Radiowo.

Składowsko śmieci Radiowo / Fot. udostępniło MPONajwiększa góra śmieciowa okolic Warszawy, czyli składowisko Radiowo, ma w ciągu kilku lat całkowicie odmienić swoje oblicze. MPO w Warszawie w porozumieniu z władzami Gminy Stare Babice, zamierza ukształtować na nowo bryłę odpadów komunalnych. W planach jest zagospodarowanie tego terenu i przeistoczenie go w stok narciarski pełen sportowo-rekreacyjnych atrakcji. Władze twierdzą, że projekt przekształcenia składowiska odpadów dla celów rekreacyjnych przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności sąsiednich terenów pod względem inwestycyjnym. Poprawi także estetykę krajobrazu, gdyż góra śmieci widoczna jest nawet z Bemowa.

Czytaj także: Stolica pełna śmieci. Czy Warszawę zaleją nieczystości?

Unikalny obiekt w stolicy


Głównym elementem przyszłego zagospodarowania, będzie pełna zakrętów trasa zjazdowa o długości ponad 500 m. Na koronie składowiska planuje się wykonanie tarasów widokowych oraz rynny snowbordowej. Od strony południowo-wschodniej ma zostać uruchomiony wyciąg krzesełkowy. W planach jest też trasa zjazdowa dla sanek, trasa dla nart biegowych, a nawet ścieżki rowerowe. Obiekt ma oferować wiele atrakcji przez cały rok i przyciągać wielu amatorów sportów, nie tylko tych zimowych. Jeżeli wszystkie plany doczekają się realizacji, będzie to jedyny tego rodzaju całoroczny stok w stolicy.

Potrzeba czasu


Na ukończenie ambitnej inwestycji trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać, bo to dopiero początek realizacji.

- Jesteśmy na etapie projektowania i występowania o pozwolenie na budowę. Potrzebujemy zgody na zmianę ukształtowania bryły składowiska, tak jak jest to zapisane w uchwalonym w sierpniu planie zagospodarowania gminy Stare Babice. Nie jest to jeszcze etap rozmów o kosztach. Niedługo ogłaszamy przetarg na projekt inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli i teren składowiska Radiowo zostanie odpowiednio ukształtowany, inwestycję będzie można rozpocząć za kilka lat. - chłodzi zapał przyszłych użytkowników nowego obiektu prezes MPO Sławomir Michalak.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Góra Śmieciowa na Radiowie (wysokość 144 m n.p.m.)

Nietrudno znaleźć. :) Względem otaczającego ją terenu będzie miała nieco mniej, ale i tak do jeżdżenia wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że autor nie podaje wysokości góry, która leży na osi pasa startowego lotniska Bemowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.