Facebook Google+ Twitter

Warszawa gotowa na Euro. Sprawdź, czym dojechać do stolicy

Do meczu inauguracyjnego Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie pozostało 10 dni. Najpewniejszym sposobem dotarcia do stolicy będzie samolot. A co jeśli wybierzemy kolej lub jazdę samochodem?

 / Fot. Foma, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Okecie_Terminal2_przyloty.jpg&filetimestamp=20070710181307 Najlepiej na przyjęcie kibiców przygotowane jest warszawskie lotnisko Okęcie. W nowym terminalu trwają prace, które mają zwiększyć liczbę stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Powiększona ma zostać także poczekalnia. Już w najbliższy piątek, 1 czerwca, ma zostać uruchomione połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem, a Stadionem Narodowym. Podczas trwania turnieju, uruchomiony zostanie zamknięty w 2009 roku terminal Etiuda. Będą w nim odprawiane zorganizowane grupy kibiców. Na parkingu obok terminalu, przygotowana została poczekalnia, która będzie mogła pomieścić 3 tys. osób. Zgodnie z deklaracjami władz, stołeczne lotnisko będzie w stanie obsłużyć 30 tys. kibiców plus ruch niezwiązany z Euro.

Zobacz także: Lotnisko Okęcie przygotowuje się do przyjęcia kibiców na Euro

 / Fot. Radomil, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:W%C4%99ze%C5%82_Pozna%C5%84-Wilda_A2_i_DW430_RB1.JPG?uselang=plWybierając dojazd samochodem do stolicy, niczego nie możemy być pewni. Wciąż trwa walka o przejezdność autostrady A2. Do użytku zostalły oddane dwa z pięciu odcinków. Na chwile obecną dojedziemy z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o wydanie pozwolenia na użytkowanie kolejnych dwóch odcinków. Nie wiadomo czy kierowcy na czas Euro pojadą odcinkiem C. Na wypadek gdyby autostrada nie została oddana do rozpoczęcia turnieju, zaproponowany został plan objazdów. Pewne jest, że przejezdna nie będzie Poludniowa Obwodnica Warszawy.

Zobacz także: Otwarto kolejny odcinek autostrady A2. Z Grodziska do Pruszkowa

Czytaj dalej -------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tia, gotowa... Wczoraj miałem okazję się o tym przekonać. Pociąg się zepsuł, gdy w końcu dojechał to od razu odurzył nas zapach smrodu...brud mniej widoczy ale lifting dworca bezsensowny - nic nie dał....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.