Facebook Google+ Twitter

Warszawa gotowa na wysokie loty !

Już 10 marca na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej startuje pierwszy przystanek kwalifikacyjny polskiej edycji Red Bull Paper Wings.

 / Fot. RedBullOd godziny 11:00 wszyscy chętni będą mogli pokazać swoje konstruktorskie umiejętności i złożyć idealny samolot z papieru.

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie.Aby wziąć udział w zawodach należy zarejestrować się na stronie www.redbullpaperwigns.com i pojawić się na miejscu imprezy przed jej startem aby dokończyć proces rejestracji. Dla spóźnialskich będzie szansa rejestracji w biurze zawodów bezpośrednio przed startem. Zawodnicy konkurować będą w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Możliwy jest start w więcej niż jednej konkurencji. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.

W warszawskim jury zasiądzie m.in. Kuba Przygoński, reprezentant kraju w rajdach enduro. Jest najszybszym polskim motocyklistą w historii Rajdu Dakar oraz parokrotnym zdobywcą tytułu Wicemistrza Świata Cross-Country Rallies. Kuba, to także absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Zawodnicy zawalczą o udział w światowych mistrzostwach Red Bull Paper Wings w Salzburgu, gdzie rywalizować będą z najlepszymi z ponad 80 krajów. Finał odbędzie się w legendarnym Hangarze-7, domu historycznej już grupy akrobacyjnej - „Flying Bulls” oraz unikatowych egzemplarzy floty powietrznej.
Główny partnerem projektu jest LOT Polish Airlines.

Więcej informacji na temat Red Bull Paper Wings, kalendarz wszystkich przystanków kwalifikacyjnych oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.redbullpaperwings.com

Kontakt do mediów: Adam Michałowski
tel: 666-668-636 mail: admichalowski@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.