Facebook Google+ Twitter

Warszawa: gwałtowne załamanie pogody

Po rekordowych upałach w niedzielę nastąpiła zmiana pogody. Przez Warszawę przeszły gwałtowne opady i burze, które mają potrwać do środy. Później wracają upały.

Ulewa na Alei Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. / Fot. PAP/Jacek TurczykOpady można było zaobserwować wczoraj w większości warszawskich dzielnic - najgwałtowniejsze miały miejsce na Muranowie, Białołęce, Ursynowie, Mokotowie, Ochocie i w Śródmieściu. Spadło około 10 mm deszczu, a porywy wiatru dochodziły do 60 km/h. Opady miały szybki i burzliwy charakter. Wywołało to chwilowe problemy z sygnałem telewizyjnym, lecz gdy deszcz ustał, wszystko wróciło do normy. Zachmurzenie nad Warszawą utrzymuje się nadal.

"Na szczęście deszcz nie spowodował żadnych szkód: strażacy nie mieli ani jednego zgłoszenia o podtopieniach" - podaje TVN Warszawa. Po fali upałów warszawiacy doczekali się deszczu. / Fot. PAP/Jacek Turczyk

Mieszkańcy od dawna czekali na ochłodzenie. Miniona fala upałów była największa od wielu lat - temperatura w czasie dnia nie spadała poniżej 30 stopni. Ratusz zdecydował się nawet na rozstawienie kurtyn wodnych na placu zamkowych i ustawienie beczkowozów w centralnych częściach miasta.

Czytaj więcej:
Gwałtowna ulewa po tygodniu tropikalnych upałów
IMGW: Upały nie odpuszczą. Możliwe gwałtowne burze
Ciemne chmury nad Warszawą

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.