Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6394 miejsce

Warszawa i Gdynia na mapie "Monopoly"?

Jeszcze 25 dni pozostało do końca globalnego głosowania, które wyłoni 20 najpopularniejszych miast świata. Zwycięskie miasta, które do końca lutego zdobędą największą liczbę głosów, zostaną umieszczone na planszy gry "Monopoly".

 / Fot. AkpaNowe miasta zastąpią popularne aleje amerykańskiego Atlanic City, które dziś znajdują się na planszy. Tak oto powstanie pierwsza światowa edycja gry. Trafi ona na półki sklepów w sierpniu tego roku.

Każdy internauta może wziąć udział w głosowaniu i codziennie wytypować 10 swoich faworytów. Wśród 68 kandydatów jest stolica Polski. Warszawa nie radzi sobie jednak najlepiej. W chwili pisania tego tekstu zajmowała 43. pozycję z 0,9 proc. oddanych głosów. Na prowadzeniu są Paryż (3,8 proc.), Montreal (3,8 proc.) i Londyn (3,5 proc.).

Firma Hasbro, producent gry, umożliwiła również zgłaszanie własnych kandydatur miast. Dwie z nich dostaną "dziką kartę" i trafią na plansze. Tu zaskakująca jest bardzo wysoka (trzecia) pozycja Gdyni, którą wyprzedza tylko stolica Tajwanu oraz kanadyjski Quebec.

Wyścig miast cieszy się wielkim powodzeniem na całym świecie. Na przykład mieszkańcy Dublina rozsyłają maile do wszystkich znajomych, by wspierali kandydaturę ich miasta. I zdaje się wiedzą co robią, gdyż promocji miasta w taki sposób nie da się przecenić. Jak mówi Helen Martin, odpowiedzialna za markę "Monopoly": „ponad 750 milionów ludzi, grało w tę grę planszową od kiedy powstała 75 lat temu, a jej popularność nie przejawia oznak spadku”. Warto więc zmobilizować siły i powalczyć w tym wyścigu o pozycję polskich miast w machinie marketingowej.

W ostatnich dniach udowodniliśmy, jak skutecznie potrafimy się zmobilizować przy okazji oskarowej sondy prowadzonej przez New York Times. Dzięki wirusowej akcji (wiadomość e-mail przesyłana do znajomych) „Głosujmy na Katyń Andrzeja Wajdy”, film ten otrzymał już 84 proc. głosów w swojej kategorii. Łącznie zagłosowało na niego dotychczas ponad 42000 internautów podczas gdy na najpopularniejszy film w kategorii „najlepszy film” głos oddało zaledwie 8500 osób. I choć internetowa sonda New York Times jest tylko zabawą, dociera jednak do tysięcy ludzi i z pewnością będzie zauważona przez Akademię Filmową podejmującą ostateczne decyzje.

Do rozstrzygnięć w kwestii wyglądu nowej planszy "Monopoly" jeszcze prawie miesiąc, ale to już czas na pełną mobilizację i codzienne głosowanie na polskich faworytów.

Producent gry nie zapomniał o naszym kraju. Wśród 30 wersji językowych znajdziemy również polską pod tym adresem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Światowa edycja gry"... ciekawy pomysł. Czyli gracze będą mogli ot, tak lekką ręką kupić sobie kilkumilionowe metropolie :D osobiście chyba jednak zostanę przy wersji z warszawskimi dzielnicami i ulicami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może ktoś wesprze Wrocław?

Komentarz został ukrytyrozwiń

marketing wirusowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i po co takie wiadomości? całe to głosowanie to darmowa kampania reklamowa

stop viralom, kurde!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdynia w ciagu 4 dni awansowala z 18 na 2-gą pozycję...to jest dopiero lokalny patriotyzm. Co druga osoba u mnie na gadu ma status z linkiem do głosowania :D Hm hasło przedsiębiorcza Gdynia tu nabiera znaczenia :)))

Temat od tygodnia nagrywany w Trójmiescie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.