Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22998 miejsce

Warszawa i Sopot najlepszymi miastami do życia. Najgorzej żyje się w Wałbrzychu

Najlepiej żyje się w Warszawie, Sopocie i Warszawie, a najgorzej w Wałbrzychu, Włocławku i Chorzowie. Tygodnik "Polityka" przygotował ranking polskich miast.

https://flic.kr/p/4iEowB / Fot. Jarosław Pocztarski/CC BY 2.0Ranking "Polityki" powstał w oparciu o "Better Life Index" OECD - podaje serwis Gazeta.pl. Punktacja wynosiła od 0 do 100 punktów.

Jakość życia

Najwięcej punktów zebrała Warszawa (70), na drugim miejscu znalazł się Sopot (66), na trzecim Wrocław (60). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Rzeszów (58), Ostrołęka (57), Gdańsk (57), Leszno (56), Kraków (56), Tychy(56), Poznań (56).

Najmniej punktów zdobył Wałbrzych (28). Najsłabsze wyniki zanotowały po nim: Włocławek (33), Chorzów (36), Zabrze (37), Ruda Śląska (37), Chełm (37), Tarnobrzeg (39), Świętochłowice (39), Elbląg (40), Siedlce (40).

Dochody

W kategorii miast z najwyższymi dochodami również zwyciężyła Warszawa, a na drugim miejscu uplasował się Sopot. Zmieniło się miasto na 3. pozycji. Jest nim wg "Polityki" Jastrzębie Zdrój. Czwarte są Katowice, piąty Wrocław. Dalej znajdziemy: Dąbrowę Górniczą, Gdańsk, Gliwice, Poznań i Kraków. Najmniej zarabia się w Piekarach Śląskich, Świętochłowicach, Łomży, Sosnowcu i Siemianowicach Śląskich.

Czytaj także: Polacy wymyślili wygodną wtyczkę. Nagrodzono ich na targach w Norymberdze


Edukacja

Zmiany następują w rankingu pod względem edukacji. Na pierwszym miejscu znajduje się Tarnów, na drugim Sopot, a na trzecim Rzeszów. Wałbrzych, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice ponownie zamykają stawkę.

Zdrowie

W tej kategorii Warszawa z 86 punktami pozostawia daleko w tyle Kraków (55) i Łódź (53). Najsłabiej wypadły Siedlce. W tym przypadku brano pod uwagę subiektywną ocenę zdrowia, jak i liczbę lekarzy na jednego mieszkańca.

Zadowolenie z życia

Najbardziej zadowoleni z życia są mieszkańcy Leszna, Żor i Ostrołęki. Najgorzej wypadły Siedlce, Chełm i Wałbrzych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kolejne kłamstwo. 6 godzin na ostrym dyżurze z ostrym wirusowym zapaleniem spojówek w jednym z warszawskich specjalistycznych szpitali dało wiele do myślenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam diagnozę, Sopot to wspaniałe miasto z wspaniałymi ludźmi, tylko niepotrzebnie politycy wszelkiej maści mieszają w samorządzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.