Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5759 miejsce

Warszawa. Jedyny taki duet - premiera w Och-Teatrze

Znakomity aktorski duet: Jadwigę Jankowską - Cieślak i Jana Peszka będzie można oglądać od 16 czerwca 2016 roku na Dużej scenie warszawskiego Och-Teatru w sztuce "Kto nas odwiedzi".

Plakat do najnowszej premiery w Och-Teatrze w Warszawie. / Fot. Och-Teatr w WarszawieJadwiga Jankowska - Cieślak i Jan Peszek spotkali się na scenie już w ubiegłym roku na scenie stołecznego Teatru Ateneum, gdzie brawurowo zagrali parę staruszków w sztuce irlandzkiej pisarki Deirdre Kinahan "Błogie dni" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego. Patricię i Seana zetknął ze sobą przypadek, gdy obydwoje zamieszkali w domu przypominającym nasze domy spokojnej starości. Szybko stają się dla siebie wsparciem i darzą się przyjaźnią. Starość nie zawsze jest jednak taka spokojna i błoga... Spektakl znajduje się wciąż w repertuarze Sceny 61 Teatru Ateneum przy ulicy Jaracza 2 w Warszawie.

Natomiast sztukę, którą wystawi Och-Teatr przy Grójeckiej 65 z udziałem Jankowskiej - Cieślak i Peszka napisał Igor Sawin (1949 - 2015), aktor Teatru Klasycznego, Studio i Rozmaitości w Warszawie, producent, scenarzysta i dramaturg, który w "Kto nas odwiedzi" stworzył okazję stworzenia doskonałych kreacji przez wybitnych aktorów, a takich doJadwiga Jankowska - Cieślak i Jan Peszek grają główne role w spektaklu Kto nas odwiedzi. / Fot. Och-Teatr w Warszawie spektaklu zaangażował Cezary Tomaszewski, który ma na swoim koncie realizacje m.in. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Narodowym Starym Teatrze i Bagatela w Krakowie, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu czy wreszcie w operze wiedeńskiej, gdzie wystawił "Wesołą wdówkę" Lehara. Rzecz dzieje się nocą w starym zamku, który odwiedzają duchy. Czy lata temu mąż pani domu umarł śmiercią naturalną? A może któryś z jego przyjaciół ma z tym coś wspólnego? Czy tajemnica się wyjaśni? Tego wszystkiego dowiedzą się widzowie, którzy odwiedzą Och-Teatr w Warszawie w dniach 17 - 21 czerwca oraz od 27 czerwca do 5 lipca. "Kto nas odwiedzi" wróci ponownie w sierpniu br. Scenografię i kostiumy przygotowali BRACIA w składzie: Agnieszka Klepacka i Maciej Chorąży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pana Peszka miałem przyjemność oglądać kiedyś w monodramie. Zobaczyć na scenie Panią Jankowską - Cieślak to moje marzenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwiga Jankowska - Cieślak i Jan Peszek to dwójka aktorów, którzy gwarantują wysoką jakość przedstawienia.
W świetny sposób napisana rekomendacja przedstawienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.