Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Jezioro pod Dźwigową

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-11 12:35

Tajemnica rozwiązana. Już wiemy dlaczego nawierzchnia ulicy Dźwigowej się zapadała. Pod jezdnią znajduje się podziemne rozlewisko. Nikt jednak z rozwiązania zagadki się nie cieszy, ponieważ odkrycie to niewątpliwie wpłynie na przedłużenie prac remontowych.

Początkowo prace miały trwać do 10 października, tymczasem 8 października ulicę zamknięto. Wówczas usłyszeliśmy, że 24 października to możliwy, aczkolwiek niewiążący termin zakończenia prac. Teraz odkryto podziemne jezioro i nic nie jest już pewne.

Blisko 100-metrowy odcinek ulicy Dźwigowej, pod wiaduktami kolejowymi, wymagał remontu ze względu na wymywanie podbudowy jezdni przez wodę. Czy spodziewano się jednak, że pod Dźwigową znajduje się bagno? "Teren badany był za pomocą georadarów, więc woda pod jezdnią nie jest zaskoczeniem. Jednak rzeczywisty obraz sytuacji pojawił się dopiero po zdjęciu asfaltu i wykonaniu odwiertów w podbudowie jezdni, stąd na konkretne, możliwe terminy zakończenia prac trzeba poczekać" - mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken dla Wiadomosci24.pl.

"Jutro, najdalej pojutrze Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, wykonawca robót, poda więcej informacji na temat zakresu i planowanego harmonogramu, obecnie nic więcej powiedzieć nie można" - dodaje Urszula Nelken.

Również piesi, mimo licznych próśb, ze względu na własne bezpieczeństwo nie zostaną dopuszczeni do tunelu. Musimy więc zaprzyjaźnić się z korkami, ponieważ w najbliższym czasie sytuacja w okolicy ulicy Dźwigowej z pewnością nie ulegnie poprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

anonim
  • anonim
  • 13.10.2010 14:13

ciekawe jak mamy dostac sie na bemowo.. ulica byla robiona w kwietniu br. i co.. ?? polozyli kostke ktora po 3 miesiacach sie zapadla. szkoda gadac! niedlugo wlochy odetniecie z kazdej strony, nie tylko dzwigowa i kolej ale moze jeszcze tunel na globusowej, potrzebnej i przy faktory? . Gratuluje organizacji ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.