Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Jutro kongres Europejskiej Partii Ludowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 21:41

Do Warszawy zjeżdżają szefowie państw i rządów, szefowie dyplomacji i unijnych instytucji. Kongres Europejskiej Partii Ludowej, najsilniejszej frakcji w Parlamencie Europejskim, zaczyna się na dobre dopiero jutro po południu, ale już dziś rano Donald Tusk miał okazję podjąć premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna.

Premierzy Polski i Wielkiej Brytanii rozmawiali o problemach globalnych - o współpracy wojskowej w Afganistanie i w zwalczaniu najnowszego zagrożenia: świńskiej grypy. Również o kryzysie gospodarczym. Gordon Brown wezwał Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz Europejski Bank Rozbudowy i Rozwoju do wsparcia krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Polski premier po raz kolejny wypowiedział się przeciwko egoizmom narodowym i potwierdził nasze aspiracje przyjęcia euro. Powtórzył to także po spotkaniu z szefem włoskiego rządu Silvio Berlusconim. Podziękował mu też za wsparcie programu Partnerstwa Wschodniego, na którym Polsce bardzo zależy.

Środa zacznie się podobnie: śniadaniem w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach, ale tym razem z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, potem w Kancelarii: rozmowy z premierami krajów Beneluksu i Francji. Jeśli będzie dobra pogoda, to o godzinie 16 przed Salą Kongresową jako gospodarz Kongresu Donald Tusk będzie witał gości: prezydentów i premierów. Około 18, prosto z lotniska przybędzie kanclerz Angela Merkel - na 4 godziny. Odleci wieczorem. Odleci też premier Berlusconi. Ale maraton się nie skończy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.