Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Jutro wyścig ulicami stolicy. Od dziś utrudnienia w ruchu

W centrum Warszawy kierowcy stoją w ogromnych korkach. Wszystko za sprawą sobotniego wyścigu Verva Street Racing, który przejedzie przez centrum stolicy.

przygotowania / Fot. materiały organizatoraW sobotę, 21 sierpnia, od godz. 13.00, w Warszawie, w pobliżu pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego, odbędzie się Verva Street Racing, pierwsze w Polsce wyścigi na torze miejskim.

W ulicznym wyścigu zobaczymy najszybsze samochody z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych świata. Gościnnie wystąpią również zespoły rajdowe Orlen Team i BMW X-raid oraz reprezentacja KTM Team.

Verva Street Racing to całodniowe wydarzenie, organizowane z ogromnym rozmachem dla kilkudziesięciu tysięcy widzów. Wstęp jest bezpłatny, a sprzedaż biletów dotyczy tylko wejściówek do stref specjalnych (trybuny).

Trwają przygotowaniatrasa wyścigu / Fot. materiały organizatora

Od paru dni trwa montaż instalacji niezbędnych do przeprowadzenia wyścigu - widowni, ogrodzenia torów, reklam i innych. Z tego powodu ulice, na których ma się odbyć wyścig, zostały zamknięte dla ruchu. Dodatkowe utrudnienia generuje remont przystanków w pobliżu placu Bankowego (w kierunku na Żoliborz).

Będą bolidy Formuły 1 i 3

Bolidy Formuły 1, należące niegdyś do zespołów Jordan Grand Prix, Arrows Grand Prix International oraz Renault F1 Team będą jedną z głównych atrakcji Verva Street Racing. Na uliczny tor w sercu Warszawy wyjedzie blisko 70 aut sportowych i wyczynowych, w tym samochody serii Formuła 3, Le Mans, Porsche Supercup oraz WTCC. Za kierownicą bolidów usiądą m.in. Kevin Magnussen (Dania), Jimmy Eriksson (Szwecja) oraz Rene Binder (Austria).

Przejazdy Formuły 1 nie ograniczą się tylko do sportowej rywalizacji na trasie Verva Street Racing. W programie nie zabraknie palenia gumy, spektakularnych poślizgów kontrolowanych oraz bączków.

Ścigać się będą również polskie gwiazdy / Fot. materiały organizatora

Podczas wyścigu ulicznego zobaczymy rywalizację na gokartach polskich gwiazd sportu, muzyki i filmu. Ścigać się będą m.in.: Michał Figurski, Małgorzata Kożuchowska, Tomek Karolak, Marina Łuczenko, Przemysław Saleta, Daria Widawska, Przemysław Saleta, Mateusz i Matylda Damięccy, Sonia i Maja Bohosiewicz, Alan Andersz czy Krzysztof Banaszyk. Będą walczyć o Puchar Gwiazd podczas Verva Street Racing.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.