Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Już jutro święto ulicy Hożej - "Hożarty 2009"

Nie masz pomysłu, jak spędzić jutrzejszą wolną sobotę? Chciałbyś wziąć udział w jednym z ciekawszych wydarzeń kulturalnych stolicy? Biegiem na ulicę Hożą, gdzie odbędzie się święto uliczne "Hożarty" pełne wernisaży i artystycznych eventów.

Logo imprezy / Fot. screenUlica Hoża ma swój specyficzny klimat. Stare kamieniczki z pasami zieleni, pomiędzy nimi cukiernie, kluby, galerie i antykwariaty. Wszystko to powoduje, że miejsce to stanowi wspaniały grunt do rozwoju sztuki.

Pomysłodawczynią imprezy "Hożarty" jest Katarzyna Wyrozębska. Młoda animatorka kultury mieszkała na ulicy Hożej i zakochała się w tym miejscu. Pomyślała, że warto jest zwrócić uwagę warszawiaków na jej artystyczny charakter. Zaprosiła do współpracy galerie znajdujące się przy Hożej. W organizację zaangażowali się również mieszkańcy ulicy. - Galerie chętnie przystały na ten pomysł. Co jakiś czas odświeżają swoje wystawy a święto Hożej jest wspaniałą okazją do ich zareklamowania. - Początkowo miały to być jedynie wernisaże w różnych galeriach, ale pomyśleliśmy, że warto przenieś imprezę również na ulicę - mówi Katarzyna Wyrozębska.

Tegoroczna edycja "Hożartów" zapowiada się bardzo interesująco. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty fotograficzne i filmu animowanego w Klubie na Hożej. Dzieci będą mogły również pobawić się w teatr lalkowy tworząc własne laleczki i odgrywając krótkie scenki teatralne. Studenci Wydziału Fizyki UW przygotowali prezentację najefektywniejszych eksperymentów fizycznych. Centrum Designu zaprezentuje ubranka, zabawki i meble stworzone przez artystów z myślą o najmłodszych.

Późnym popołudniem, coś dla wielbicieli sztuki. Impreza jubileuszowa czasopisma "Lampa" czy Wieczór Taniego Plakatu, gdzie prace Cieślewicza, Lenicy czy Młodożeńca będzie można nabyć za grosze, na pewno przyciągną tłumy. Dla miłośników kawy - Carhartt Streer Art Jam w Cafe Cykloza, gdzie będzie można spróbować kawy fair trade z Meksyku.

Ściany hożańskich kamienic staną się miejscem projekcji filmu Tomasza Gajewskiego i odsłonięcia tablic pamiątkowych projektu BYOStory. - Szczególnie warto odwiedzić galerię Leto, gdzie odbędzie się wystawa „About a boy” - mówi Katarzyna Wyrozębska. Oprócz takich artystów jak Ania i Adam Witkowscy czy Konrad Smoleński, będziemy mogli zobaczyć prace gościa specjalnego - Emanuela Mathiasa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • A E
  • 24.04.2009 14:29

no wlasnie, oby pogoda byla lepsza niz podczas pierwszej edycji. mimo tego przed rokiem bylo bardzo sympatycznie, tak wiec polecam ta impreze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.