Facebook Google+ Twitter

Warszawa już nie najdroższa

Warszawa straciła pozycję lidera najdroższego miasta w Polsce pod względem cen usług komunalnych. Z najnowszego raportu "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że to Poznań ma najbardziej wygórowany cennik.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Blekitny_wiezowiec_warszawa.jpgPowodem są m.in. unijne wymogi modernizacji polskich oczyszczalni. Miasta obarczyły kosztami obywateli. Opłaty wzrosły nawet o 30 proc.

W rankingu, przed stolicą znalazły się również Gdańsk i Bydgoszcz. Okazało się, że koszty utrzymania w innych miastach wciąż idą w górę. W Warszawie od 2008 r. nie wzrosła cena za jednorazowy bilet normalny komunikacji miejskiej. Nie zmieniły się ceny usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Utrzymują się również opłaty za wodę i ścieki.

Najbardziej wygórowane ceny są w Poznaniu. Tu można kupić najdroższy bilet jednorazowy w Polsce. Dotyczy to również wywozu śmieci czy oczyszczania ścieków. Najtańszym spośród dziesięciu największych polskich miast, jak przed dwoma laty, okazała się Łódź.

Według Antoniego Tokarczuka, dyrektora Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, podwyżki spowodowane są licznymi inwestycjami. Przedsiębiorstwa wodociągowe muszą spełniać wszystkie normy ekologiczne narzucone przez UE. Tokarczuk twierdzi, że "niższe ceny są tam, gdzie się nie inwestuje".źródła:
http://dziennik.pl/gospodarka/forsal/article544360/Oto_najdrozsze_miasto_w_Polsce.html
http://biznes.onet.pl/warszawa-nie-jest-juz-najdrozszym-miastem,18490,3173836,1,prasa-detal

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

pgtpevs
  • pgtpevs
  • 13.07.2011 21:55

p5sMXb <a href="http://oylvlmhoibfs.com/">oylvlmhoibfs</a>, [url=http://lvinwtzgrrek.com/]lvinwtzgrrek[/url], [link=http://ruapwtmdbxuj.com/]ruapwtmdbxuj[/link], http://ffpiaitcfamf.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze współczuję. W Warszawie mam jeden bilet ulgowy na wszystkie linie tramwajowe i atobusowe + nieszczęsne metro, za który płacę miesięcznie 39zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kasiu My w Poznaniu to wiemy i dlatego ostatnio bardzo często chodzimy piechotą lub jedziemy rowerem , skuterem albo nawet samochodem gdyż po prostu jest taniej .

W jednym dzienniku wielkopolskim ktoś zrobił wyliczenie , że wybierając się rodziną na drugi koniec Poznania taniej jest wybrać taksówkę niż tramwaj .

Ktoś to sobie ładnie policzył wprowadzając takie podwyżki i na pewno nie z kożyścią dla MPK .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas przeprowadzać się stolicy? ;)
(tylko skąd mieć pewność, że ceny z czasem też tam nie przeprowadzą się)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.