Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Już wkrótce otwarcie nowej ścieżki dla biegaczy

Budowa nowej ścieżki dla biegaczy na prawym brzegu Wisły dobiega końca. Oficjalne otwarcie, połączone ze Świętem Rzeki, zaplanowane jest na 21 maja. 10 km ścieżka cieszy się zainteresowaniem warszawiaków. Niestety, jak dotąd nie zaplanowano żadnego oświetlenia drogi.

Nowa ścieżka dla biegaczy to zdaniem samych zainteresowanych krok w dobrym kierunku. Od lat warszawscy amatorzy tego sportu walczyli o odpowiednie miejsce do jego uprawiania. Już 21 maja nastąpi oficjalne otwarcie pierwszej nadrzecznej ścieżki. Wbrew oczekiwaniom, droga wybudowana została po prawej stronie Wisły. Powstała wśród nadrzecznych lasów łęgowych trasa będzie biegła od mostu Łazienkowskiego do mostu Grota-Roweckiego.

Jak podkreślają warszawiacy będzie to jedno z nielicznych miejsc przystosowane typowo do biegania. To zasługa przede wszystkim miękkiego podłoża. W tej roli spełni się cienka warstwa specjalnego piasku. Dodatkowo, zdaniem Kamila Poczwardowskiego z Klubu Biegacza Tempo Warszawa, bieg brzegiem rzeki jest także o wiele przyjemniejszy niż po betonowych ścieżkach parku czy warszawskich ulicach.

Ze ścieżki zaczynają korzystać także rowerzyści. O ile nie jest to zabronione, budzi jednak niemałe zdziwienie. Jak mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydenta ds. Wisły, trasa ze względu na swoje podłoże właśnie, nie jest zbyt wygodna dla rowerzystów.

Nowe ścieżki rowerowe w Warszawie


Niestety, nowa inwestycja Warszawy nie jest bez wad. Już teraz słychać pewne zaniepokojenie wśród potencjalnych użytkowników ścieżki. Podnoszona jest przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Jak podaje zyciewarszawy.pl w projekcie szlaku nie uwzględniono bowiem żadnego oświetlenia. Piwowarski sam przyznaje, że kwestia jest problematyczna. Uważa jednak, że natężenie ruchu na ścieżce będzie na tyle duże, że będzie tam bezpiecznie. Brak oświetlenia wyjaśnia zaś specyficzną infrastrukturą terenów bezpośrednio położonych nad Wisłą. Zapowiada jednak, że w przyszłości być może uda się wykorzystać światło z latarni przy Wybrzeżu Szczecińskim.

Na inwestycję miasto przeznaczyło 120 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.