Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Kary dla firm odśnieżających, "zimowy" budżet na wyczerpaniu

Jak poinformowała Iwona Fryczyńska, rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta, kary nałożone przez ZOM na firmy z którymi podpisał umowy na odśnieżanie ulic i chodników, wynoszą 600 tys. złotych.

W budżecie przewidzianym na odśnieżanie w tym sezonie pozostało jeszcze tylko około 20 mln złotych / Fot. Heidas, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Schneepflug_Strasse_hinten.jpg?uselang=plZOM ukarał firmy, które dopuściły się uchybień w odśnieżaniu. Dotyczyły one głównie nieoczyszczenia ze śniegu części miejsc parkingowych czy chodników.

"Na odśnieżanie w sezonie zimowym, który rozpoczął się 15 października i potrwa do 14 kwietnia, ZOM wydał dotąd ok. 52 mln zł" - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa Fryczyńska. Oznacza to, że w budżecie przewidzianym na odśnieżanie w tym sezonie pozostało jeszcze tylko około 20 mln złotych. Dla porównania rok temu Warszawa na odśnieżanie wydała 45,3 mln złotych. Dwa lata temu odśnieżanie kosztowało miasto 90 mln złotych.

ZOM odpowiada za stan 40 procent warszawskich ulic, czyli tych, po których jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Dba także o czystość 1,2 mln metrów kwadratowych terenu dla pieszych. Za odśnieżanie dróg w Warszawie odpowiada sześć spółek, a siedem za tereny, z których korzystają piesi.

Stołeczne ulice zazwyczaj posypywane są solą. W przypadku kiedy temperatura spadnie poniżej minus 5 st. C, dodaje się do niej chlorek wapnia.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.02.2013 16:19

I słuszne kary!
Wieczorem komunikaty mówiły o zbliżających się plusowych temperaturach, a sprzęt rano i tak wyjechał i środowisko zatruwał solą, choć słupki w termometrach już sięgały +1 st.C i nadal rosły. Wiadomo było, że za godzinę, dwie, wszystko samo stopnieje.
O g. 11. było aż +7 st.C!
Zamiast wykazać się elastyczną gospodarnością, manifestuje się staropolskie "zastaw się a pokaż się".
A jutro JAKOŚ to będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.