Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Kierowcy przyśpieszą na Wisłostradzie

Drogowcy potwierdzają, że jeszcze we wrześniu poprawią organizację ruchu na Wisłostradzie. Będzie nią można legalnie jeździć od 70 do 80 km/h. W tunelu pod "Kopernikiem" bez zmian - wciąż będzie obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h.

 / Fot. Galiniak, lic. CC 3.0Jak podaje tvnwarszawa.pl zmiany te spowodowane są tym, co obecnie dzieje się na Wisłostradzie. Pomimo tego, że droga - w większej części - leży na terenie zabudowanym (od ulicy Krasińskiego do trasy Siekierkowskiej), to kierowcy i tak jeżdżą tam grubo powyżej 50 km/h. Rekordziści rozpędzają się nawet do 200 km/h.

Ograniczenie w tunelu pozostanie nadal. Drogowcy są w tej sprawie nieugięci. Powodem nie jest tutaj brak funduszy na zmianę tablic świetlnych. Taki limit prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo kierujących. Na potwierdzenie tych słów, na stronie tvnwarszawa.pl, możemy zobaczyć filmiki udostępnione przez drogowców. Filmy te ukazują, co się dzieje w tunelu kiedy jeździmy z nadmierną prędkością.

Czytaj też: Urzędnicy zapewniają: kierowcy pojadą Mostem Północnym w 2011 roku

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu


Do wypadków dochodzi nie tylko w szczytowych godzinach dnia. Piraci najczęściej rozpędzają się w nocy. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja, która zaistniała w maju tego roku. Motocyklista, wjeżdżając do tunelu z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad maszyną. Ta potoczyła się po bandzie, rozpadając się na części. Szczątki motocykla blokują pas na kilka godzin, co skutkuje momentalnymi i gigantycznymi korkami.

Ograniczenie do 50 km/h pozostanie także na wysokości trasy Siekierkowskiej. Brak zmiany jest tu także jasny - Trasa Siekierkowska mieści się na terenie zabudowanym.

Tvnwarszawa.pl donosi także, że drogowcy zapowiadają przebudowę skrzyżowania na odcinku do Wilanowa, co umożliwi tam podniesienie limitu prędkości do 70km/h. Jest to jednak sprawa nieco odleglejszej przyszłości, bo przedsięwzięcie wymagać będzie osygnalizowania skrzyżowania i przebudowy wszystkich przejść dla pieszych od trasy Siekierkowskiej do al. Wilanowskiej.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.