Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kilkanaście osób protestowało przed ambasadami Hiszpanii i Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 16:26

Kilkanaście osób z lokalnych warszawskich stowarzyszeń protestowało pod ambasadami Hiszpanii i Chin. Protestujący sprzeciwiali się działaniom chińskich i hiszpańskich firm, które startowały w przetargu na budowę drugiej linii metra.

Na transparentach widniały hasła: "Dość blokowania metra", "Hiszpanie i Chińczycy przestańcie blokować metro w Warszawie", "Warszawska Praga wam tego nie wybaczy".

Janusz Owsianek ze Związku Stowarzyszeń Praskich tłumaczy, że firmy, które przegrały przetarg, ciągle go blokują, bezpodstawnie zgłaszając zastrzeżenia do procedury przetargowej. Owsianek przypomina, że tylko do połowy listopada w dyspozycji władz miasta są specjalne fundusze unijne na budowę metra. Dodaje, że przedsiębiorstwa prowadzą swego rodzaju grę, w której chodzi o to, by wymusić dla siebie jak najlepsze warunki w jak najlepszym miejscu i jak najkorzystniejszym czasie.
Janusz Owsianek ostrzegł zagranicznych inwestorów, że zrzeszone w związku stowarzyszenia również mogą skrupulatnie przestrzegać przepisów. Zaznaczył, że tym razem może się to okazać bardzo niekorzystne dla Hiszpanów i Chińczyków. Owsianek przekonuje, że wystąpienie stowarzyszeń w interesie ptaków, drzew czy środowiska może spowodować, że firmy będą miały problemy z realizacją własnych przedsięwzięć.

Uczestnicy protestu argumentowali, że działania przegranych w przetargu inwestorów mogą skutecznie zablokować budowę drugiej linii metra. Według nich realny jest czarny scenariusz dla stolicy, według którego na otwarcie EURO 2012 w Warszawie, kibice będą musieli pójść pieszo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.