Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Klawiatura fortepianu w centrum miasta

Na nowo wyremontowanej nawierzchni ul. Emilii Plater trwają ostatnie prace wykończeniowe przed otwarciem przejścia dla pieszych w formie klawiatury fortepianu.

Przejście w formie fortepianu na Emilii Plater. / Fot. materiały prasowe/Urząd MiastaNietypowe przejścia pojawiły się na wysokości Sali Kongresowej, po obu jej stronach. Umieszczenie ich w centrum miasta, w Roku Chopinowskim ma przypominać turystom i mieszkańcom o tym, że Warszawa jest miastem, w którym przez 20 lat mieszkał i tworzył Fryderyk Chopin.

Na pomysł wykorzystania przejść dla pieszych do promocji roku Chopina wpadły dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych: Klara Jankiewicz i Helena Czernek. Zwyciężyły one w konkursie zorganizowanym przez: miasto stołeczne Warszawa, Akademię Sztuk Pięknych oraz Fundację "Bęc Zmiana" na gadżet chopinowski w 2008 roku.

Od początku zwycięski projekt dwóch studentek wzbudzał zainteresowanie osób odpowiedzialnych za promocję stolicy. Jednak, aby mógł on fizycznie zaistnieć, konieczne były uzgodnienia m.in. z Ministerstwem Infrastruktury.

Po długim okresie uzgodnień między Ministerstwem Infrastruktury, a także innymi jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ruchu drogowego i przestrzeganie prawa o ruchu drogowym, udało się doprowadzić projekt do końca.

Umieszczenie takich przejść jest planowane jeszcze w siedmiu miejscach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo mi się ten pomysł podoba. To jest ładne, charakterystyczne dla Polski. Słowem jestem za. Niech to będzie na stałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.