Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Klawiatura fortepianu w centrum miasta

Na nowo wyremontowanej nawierzchni ul. Emilii Plater trwają ostatnie prace wykończeniowe przed otwarciem przejścia dla pieszych w formie klawiatury fortepianu.

Przejście w formie fortepianu na Emilii Plater. / Fot. materiały prasowe/Urząd MiastaNietypowe przejścia pojawiły się na wysokości Sali Kongresowej, po obu jej stronach. Umieszczenie ich w centrum miasta, w Roku Chopinowskim ma przypominać turystom i mieszkańcom o tym, że Warszawa jest miastem, w którym przez 20 lat mieszkał i tworzył Fryderyk Chopin.

Na pomysł wykorzystania przejść dla pieszych do promocji roku Chopina wpadły dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych: Klara Jankiewicz i Helena Czernek. Zwyciężyły one w konkursie zorganizowanym przez: miasto stołeczne Warszawa, Akademię Sztuk Pięknych oraz Fundację "Bęc Zmiana" na gadżet chopinowski w 2008 roku.

Od początku zwycięski projekt dwóch studentek wzbudzał zainteresowanie osób odpowiedzialnych za promocję stolicy. Jednak, aby mógł on fizycznie zaistnieć, konieczne były uzgodnienia m.in. z Ministerstwem Infrastruktury.

Po długim okresie uzgodnień między Ministerstwem Infrastruktury, a także innymi jednostkami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ruchu drogowego i przestrzeganie prawa o ruchu drogowym, udało się doprowadzić projekt do końca.

Umieszczenie takich przejść jest planowane jeszcze w siedmiu miejscach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo mi się ten pomysł podoba. To jest ładne, charakterystyczne dla Polski. Słowem jestem za. Niech to będzie na stałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.