Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Kobiety rozmawiały o transformacji

Około trzech tysięcy kobiet spotkało się w Warszawie, aby podsumować dwadzieścia lat transformacji w Polsce.

20 czerwca - Kongres Kobiet Polskich / Fot. PAPW dniach 20-21 czerwca w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Kongres Kobiet Polskich.

Wzięło w nim udział około 3 tysięcy kobiet z całej Polski. Udział w kongresie był bezpłatny i każda kobieta miała szansę wziąć w nim udział, wystarczyło w odpowiednim terminie zgłosić chęć wzięcia w nim udziału.

Do przygotowania kongresu przyczyniło się wiele kobiet, na szczególne względy zasługują tu jednak panie: Henryka Bohniarz, Jolanta Kwaśniewska i Magdalena Środa. Kongres miał na celu podsumowanie dwudziestu lat transformacji ustroju Polski i przebudowy ekonomicznej, politycznej. Podczas kongresu wystąpiło wiele znakomitości.

Kongres rozpoczął się od wyświetlenia filmu „Kobiety w dwudziestoleciu”. Potem odbywały się panele o różnorodnej tematyce, np.: „Przemoc wobec kobiet - lobbing i molestowanie w miejscu pracy” - prowadzony przez Jolantę Kwaśniewską, „Kobiety w sporcie” - prowadzony przez Małgorzatę Podrecką, „Wizerunek kobiet w mediach i kulturze masowej - pomoc czy przeszkoda w aktywizacji publicznej i zawodowej kobiet?” - prowadzony przez prof. Beatę Łaciak i Agatę Młynarską, „Trzy prezydentowe: Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsowa” - dyskusja między paniami prezydentowymi prowadziły Krystyna Loska i Grażyna Torbicka. Poruszono również wiele innych interesujących tematów nie tylko dla feministek. Pierwszy dzień kongresu zakończył występ Kory i uroczysta kolacja.

Atrakcji nie zabrakło również drugiego dnia kongresu. Toczyły się dyskusje między innymi na takie tematy jak „Kobiety i dom - czyli godzenie ról, nieodpłatna praca kobiet” i inne. Znaczącym wydarzeniem było również wystąpienie: Melanne Verveer oraz Hillary Clinton, która nie mogła pojawić się na kongresie, ale wysłała nagranie ze swoim wystąpieniem.
Ponadto podczas obu dni kongresu odbywały się również ciekawe warsztaty, jak również można było skorzystać z hyde parku gdzie była zarówno szansa na rozmowę z ciekawymi ludźmi jak i na spotkanie z wróżką!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.