Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Koksowniki rozgrzewają podróżnych

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-02-21 19:46

Niska temperatura, jaka panuje ostatnio w stolicy, spowodowała, że na ulicach postawiono koksowniki. Jest to inicjatywa urzędu miasta Warszawy, który postanowił w ten sposób pomóc mieszkańcom w walce z mrozem.

Koksownik. / Fot. Ewa Krzysiak Koksowniki stanęły w 46 punktach, w sąsiedztwie przystanków autobusowych, tramwajowych (na których zatrzymuje się duża liczba autobusów i tramwajów wielu linii), a także na dziesięciu pętlach autobusowych i przy niektórych stacjach PKP. Obsługiwać je będzie Zarząd Remontów i Konserwacji Dróg. Koks pochodzi z zapasów Miejskich Zakładów Autobusowych i w zależności od pogody (wiatru, opadów) może się palić około 8 godzin. Będzie on sukcesywnie uzupełniany, tak aby żar utrzymywał się przez cała dobę.

Jak podaje IMiGW przez najbliższy tydzień temperatura w Warszawie w ciągu dnia ma spadać do kilkunastu stopni poniżej zera. W nocy z poniedziałku na wtorek ma być minus 18 stopni Celsjusza.

Koksowniki - gorący symbol PRL-u

Koksownik wzbudzał spore zainteresowanie podróżnych - Zobacz... koksownik jak za czasów PRL. - Ciekawe, kto będzie węgla dokładał? - Oto niektóre komentarze, jakie dały się słyszeć z ust podróżnych biegnących do autobusów podjeżdżających na pętlę Marymont. Niektórzy zatrzymywali się i ogrzewali dłonie.Należy zachować szczególną ostrożność! / Fot. Ewa Krzysiak

Ja też tak uczyniłam. Od razu zrobiło się cieplej. Przypomniałam też sobie poranną podróż z Nowodworów na Marymont, autobusem nr 508, w którym było zimniej niż na dworze. Ludzie siedzieli skuleni, z szalikami naciągniętymi na nos i czapkami na uszy. I nawet nie dało się zobaczyć na jakim przystanku autobus się zatrzymuje. Można było jedynie podziwiać namalowane przez mróz na szybie piękne kwiaty...

Idąc do autobusu zastanawiałam się czy powrotna podróż będzie podobna? Hmmm...a może by tak umieścić taki koksownik wewnątrz miejskiego autobusu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.02.2011 13:22

Co Wy Warszawiacy wiecie o zimie? Chyba, że będąc poza stolicą troszkę Was przewiało.... Dzisiaj na termometrze o 8 rano miałem - 24 stopnie i dla mnie, oraz wielu pozostałych to normalka. Jakoś bez koksowników żyjemy i jest całkiem fajnie, zdrowo, bez śmierdzącego zapachu po spalającym się koksie.

Co do łapek, cóż... Ukryte za maską sieci "Trole" nie potrafiące się wysłowić, właśnie w ten sposób pokazują swój poziom inteligencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, są tacy, którzy lepiej od nas wiedzą, co fotografujemy, gdzie mieszkamy, z kim śpimy... I nic na to nie poradzisz... "Maciek Wczoraj też wie lepiej, że to nie Warszawa". Może był "wczorajszy", gdy to pisał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maciek Wczoraj - poznaj stolicę, a potem się wypowiadaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciek
  • Maciek
  • 21.02.2011 23:17

Szkoda, że tylko zdjęcia nie są z Warszawy, mogli chociaż się postarać i prawdziwe dać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby tylko łapki nie uległy poparzeniu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, nie zawiodłem się, proszę o więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

... i od razu cieplej! 5* (rozgrzane łapki w ruch!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.