Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9675 miejsce

Warszawa. Kolacja w ogrodzie "Sen nocy letniej" na Placu Defilad

W sobotę, 20 czerwca 2015 roku, o godzinie 20 przy 25-metrowym stole i wielu innych mniejszych i większych stołach rozstawionych na płycie głównej zasiądzie jednocześnie 400 osób, aby wspólnie ucztować przed Pałacem Kultury i Nauki.

Przygotowania do kolacji na Placu Defilad w Warszawie. / Fot. materiały prasowe organizatoraElegancka kolacja w ogrodzie i w baśniowej oprawie, wyjątkowa sceneria ogrodu "snu nocy letniej" i towarzysząca jej muzyka na żywo - w takich okolicznościach warszawiacy i goście stolicy będą mogli spędzić Noc Świętojańską.
- Plac, na którym niedawno pojawił się ogród, zazieleni się jeszcze bardziej. Chcemy stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której można usiąść przy stole w otoczeniu kwiatów i spędzić wieczór z przyjaciółmi, rozmawiając, delektując się jedzeniem, słuchając muzyki. Podobne miejskie kolacje dzieją się w wielu miejscach na świecie. Chcemy, aby mieszkańcy Warszawy również spróbowali tej atrakcyjnej formuły – mówi Marta Bartkowska, kierownik projektu Plac Defilad.

Wyróżnikiem wydarzenia będzie wyjątkowa aranżacja przestrzeni nawiązująca do motywów przewodnich kolacji: ogrodu i nocy letniej. Bukiety i płatki kwiatów na stołach, paprocie - to nie jest wygląd Placu Defilad, do jakiego przywykliśmy na co dzień. Przy 25-metrowym stole, który stał się już symbolem Placu Defilad, zasiądzie jednocześnie 100 osób. Dodatkowo w przestrzeni placu pojawi się wiele innych, mniejszych i większych stołów wpisanych w ogród i jego przestrzeń.
W kolacji, jak wiadomo istotną rolę odgrywa menu. Podczas tej wyjątkowej kolacji będzie okazja do spróbowania potraw skomponowanych z nietypowych składników przygotowanych specjalnie na ten wieczór, kojarzących się z latem, atrakcyjnych wizualnie i niezwykle smacznych. Plac Defilad zamienił się w ogród sen nocy letniej. / Fot. materiały prasowe organizatora

Całości dopełni muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Placu Defilad, zespołu powołanego specjalnie do oprawy muzycznej najważniejszych wydarzeń nowego sezonu na Placu Defilad. Kolacja w ogrodzie będzie ich premierowym wystąpieniem, a repertuar dostosowany do nastroju najkrótszej nocy roku. Zmiana Placu Defilad w ogród to m.in. efekt przeprowadzki na to miejsce znanego z ubiegłego roku projektu "Miasto i Ogród", którego mecenasem jest marka BMW. Partnerem wydarzenia jest firma Grąbczewscy, dzięki której na płycie głównej Placu Defilad podczas kolacji pojawi się dużo zieleni. Menu wzbogaciły znane marki jedzeniowe Lukullus, Baziółka, S.Pellegrino i Acqua Panna oraz Jacob's Creek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.