Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kolejarze rozpoczęli głodówkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-15 13:56

W Warszawie dziewięciu kolejarzy z PKP Przewozy Regionalne prowadzi głodówkę. Związkowcy z kolejarskiej Solidarności od wczoraj protestują przeciwko jednostronnemu złamaniu przez pracodawcę - PKP Przewozy Regionalne - porozumienia zawartego ze związkami zawodowymi.

Głodujący nie zgadzają się z rozpoczęciem procedury zwolnień. Domagają się wycofania wręczonych wypowiedzeń oraz zaprzestania wręczania kolejnych do czasu zakończenia rozmów.

Tomasz Matera z "Solidarności" mówi, że związkowcy dali zarządowi czas do wczoraj spełnienie ich postulatów. Ich zdaniem, PKP Przewozy Regionalne nie spełniły żądań. Matera zaznaczył, że zarząd nie zaproponował żadnych rozwiązań i specjalnie przeciąga sprawę, by w tym czasie zwalniać pracowników bez osłon i z pominięciem przepisów.

Z zarzutami nie zgadza się rzecznik PKP Przewozy Regionalne. Piotr Olszewski podkreśla, że przedsiębiorstwu zależy na rozwiązaniu dobrym dla wszystkich stron. Dodał, że wywieranie presji w postaci głodówki w trakcie negocjacji nie służy znalezieniu efektywnych rozwiązań. Według Olszewskiego, dialog społeczny trwa zgodnie z harmonogramem, a kolejne spotkanie jest zaplanowane na przyszły wtorek.

Protest kolejarze rozpoczęli wczoraj, w siedzibie Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.