Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kolejny dzień protestu pielęgniarek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-25 11:35

Już czwarty dzień trwa protset pielęgniarek przed siedzibą ministerstwa zdrowia w Warszawie. Kobiety zapowiadają, że pozostaną tam do czasu podpisania przez ich koleżanki z Podbeskidzia porozumień z dyrektorami szpitali.

Obecnie protesty pielegniarek i położnych trwają jeszcze w dwóch placówkach w regionie: w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i Szpitalu Powiatowym w Żywcu. Łącznie jest to około 300 osób. Wczoraj porozumienie osiągnięto w dwóch placówkach, w Szpitalu Ogólnym w Bielsku-Białej i Zakładzie
Psychiatrycznym w Międzybrodziu. Wcześniej zakończył się protest w Bystrej.

Zarząd krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zdecydował wczoraj, że nie będzie ogólnopolskiego protestu pielęgniarek. Doszło także do spotkania pielęgniarek z minister Ewą Kopacz. Minister Zdrowia oświadczyła, że nie pojedzie do protestujących, pomimo żądań.Minister Kopacz zaprosiła pielęgniarki do uczestnictwa w pracach nad pakietem systemowych reform służby zdrowia. Reformy będą dotyczyły nie tylko funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, ale też przepisów, które pozwolą się godnie leczyć w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.