Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Kolejny etap prac na węźle Łopuszańska

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-11 17:56

Budowa trzypoziomowego węzła Łopuszańska wchodzi w nowy etap - wkrótce rozpocznie się budowa betonowej „wanny” w której znajdą się jezdnie Al. Jerozolimskich oraz stawianie kolejnych podpór pod estakady. Zmienia się organizacja ruchu. Kierowcy ominą teren budowy poruszając się po nowym rondzie.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu zaplanowano na noc z 18 na 19 czerwca. Z ruchu wyłączony zostanie środek skrzyżowania oraz wschodnia (prowadząca do centrum) jezdnia Alej Jerozolimskich. Kierowcy jadący z kierunku Pruszkowa zostaną skierowani na nowo wybudowaną jezdnię. Ci, którzy chcą pojechać w stronę Al. Krakowskiej będą musieli skręcić w tymczasową jezdnię prowadzącą do ulicy Łopuszańskiej; natomiast kierujący się w stronę ul. Kleszczowej przejadą tymczasową zawrotką na drugą jezdnię Alej Jerozolimskich (w kierunku Pruszkowa) i z niej dopiero skręcą w ul. Kleszczową.

Kierowcy jadący z kierunku centrum będą się poruszali dotychczasową, zachodnią jezdnią Alej Jerozolimskich. Z niej będą mogli bezpośrednio skręcić w ulicę Kleszczową; natomiast kierujący się do Al. Krakowskiej będą musieli pojechać tymczasową zawrotką na drugą jezdnię Alej Jerozolimskich (w kierunku centrum) i z niej tymczasową jezdnią dojadą do ulicy Łopuszańskiej. Jednie przeznaczone do ruchu będą miały od dwóch do czterech pasów ruchu. To nietypowe rondo będzie funkcjonowało do wiosny 2011 roku.

Dokładne informacje o organizacji ruchu znajdują się na stronie inwestmapa.um.warszawa.pl.

Co do tej pory

Od rozpoczęcia budowy węzła Alej Jerozolimskich z ulicą Łopuszańską minął właśnie rok. Rejon skrzyżowania przeobraził się w plac intensywnie prowadzonych robót. Przy realizacji inwestycji pracuje w miesiącu średnio 200 osób. Najbardziej zauważalne są prace przy powstającej estakadzie, która prowadzić będzie z Alej Jerozolimskich od strony Pruszkowa w ulicę Łopuszańską. Część podpór jest już gotowa i na fragmencie estakady wykonano zbrojenie i betonowanie ustroju nośnego. Dzięki wprowadzanym zmianom w organizacji ruchu rozpoczną się wkrótce prace przy palowaniu pod drugą z estakad - jej podpory przewidziano bowiem w miejscu dotychczas funkcjonującej jezdni ulicy Łopuszańskiej. Trwające prace to również przebudowa ulicy Krańcowej, budowa dróg tymczasowych i technologicznych, przebudowa mediów podziemnych – w tym sieci teletechnicznych, energetycznych, sieci gazowej i wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Rozpoczęło się także wykonywanie ścian szczelinowych, zabezpieczających wykop, którym w przyszłości przebiegną jezdnie Alej Jerozolimskich.

Wysokość budowanego węzła to ponad 15 metrów – tyle zgodnie z projektem dzieli estakady od najniżej położonego elementu węzła, czyli jezdni Alej Jerozolimskich. Konieczność przeprowadzenia licznych robót zlokalizowanych do kilkunastu metrów pod poziomem gruntu oznacza, że przez najbliższe miesiące większość prac nie będzie widoczna dla osób poruszających się w rejonie inwestycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.