Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15145 miejsce

Warszawa. Komisja MZA zbada przyczyny pożaru Solarisa

Współautorzy: Marcin Michalski

Specjalnie powołana przez MZA komisja zbada przyczyny pożaru autobusu typu Solaris, który zapalił się wczoraj około godziny 15, na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Ponadto kierownicy wszystkich oddziałów MZA w stolicy mają przeprowadzić kontrolę podlegających im jednostek tego typu.

Korki na Trasie Łazienkowskiej / Fot. Marcin MichalskiNie znamy jeszcze oficjalnej przyczyn wczorajszego pożaru. - Prawdopodobnie wyciek płynu, paliwa lub oleju, wysoka temperatura w komorze silnika i pęknięty przewód spowodowały, że powstał ogień - powiedział TVN Warszawa Janusz Ciepieńko, kierownik wydziału przygotowania przewozów MZA.

W wyniku pożaru pojazdu nie ucierpiał żaden pasażer.

Po warszawskich ulicach jeździ około 500 autobusów tego typu. - W każdym pojeździe powstają jakieś usterki, ale nie można powiedzieć, że są to autobusy awaryjne. Solarisy nie są w grupie podwyższonego ryzyka - powiedział TVN Warszawa Janusz Ciepieńko.

W podobnym tonie wypowiadała się Solange Olszewska, wiceprezes firmy Solaris Bus and Coach, która produkuje pojazdy. - Autobusy Solaris są bezpieczne, nie mają wad konstrukcyjnych, które groziłyby pożarami - stwierdziła w rozmowie z RMF FM. Jak powiedziała reporterowi stacji radiowej "nie było takiego przypadku do tej pory, aby wina leżała po stronie Solarisa".

Pożar Solarisa sparaliżował Warszawę. W mieście tworzyły sie gigantyczne korki. W materiale publikujemy zdjęcia naszego autora Marcina Michalskiego, który wysłał nam zdjęcia zatoru na Trasie Łazienkowskiej.

Warszawskie autobusy czeka kontrola

Korki na Trasie Łazienkowskiej / Fot. Marcin MichalskiPo świętach Inspekcja Transportu Drogowego zbada stan techniczny warszawskich autobusów. Wyrywkowa kontrola przeprowadzona wcześniej przez instytucję wykazała, że co trzeci badany autobus był niesprawny technicznie.

Źródła: RMF FM, TVN Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.