Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28201 miejsce

Warszawa. Koncert Eltona Johna w strugach deszczu

W niedzielę, 30 maja, ponad 10 tys. osób miało okazję zobaczyć na żywo występ legendy muzyki pop, Eltona Johna. Zapraszam do przeczytania relacji z koncertu.

Gitarzysta zespołu / Fot. Paweł KiliańskiPoczątek koncertu został zdominowany przez... pogodę! Tuż po godzinie 18, nad stadionem Polonii Uśmiechnięty Elton John podczas występu / Fot. Paweł KiliańskiWarszawa, na którym miało odbyć się to wielkie wydarzenie (rozpoczęcie było planowane na godzinę 18:30 - przyp. autora), rozpętała się burza. Ulewny deszcz zalał dosłownie wszystko i wszystkich, zaczynając od sprzętu elektronicznego, krzesełek, a kończąc na samej publiczności, która bardzo licznie stawiła się przy ulicy Konwiktorskiej. Koncert w ostateczności został przesunięty o pół godziny, żeby deszcz mógł trochę osłabnąć. Ta niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła Eltonowi Johnowi w stworzeniu magicznego widowiska...

Kilka minut po godz. 19, brytyjski artysta pojawił się na scenie, wywołując tym samym olbrzymi aplauz wśród publiczności. Elton bardzo serdecznie przywitał się z polskimi fanami i podziękował za ciepłe przyjęcie: "Hello Warsaw! Hello Poland! Jestem wściekły z powodu pogody, ale i tak obiecuję wam wyśmienitą zabawę", dodał z charakterystycznym uśmiechem. Elton John podczas śpiewu / Fot. Paweł Kiliański

W trakcie ponad dwugodzinnego występu, Elton John zaśpiewał 25 najpopularniejszych i najbardziej nastrojowych utworów, które od dziesięcioleci są jego znakiem rozpoznawczym. "Sacrifice" był jedną z pierwszych ballad, jaką usłyszała warszawska publiczność tego wieczoru i momentalnie Elton John podczas gry na swoim ukochanym instrumencie, czyli fortepianie. / Fot. Paweł Kiliańskirozkołysała całą widownię, wprawiając ją w odpowiedni nastrój.

Ulewa cięgle nie dawała za wygraną, jednak to akurat nikomu specjalnie nie przeszkadzało. Kolejną znaną piosenkę z repertuaru artysty, był utwór poświęcony księżnej Dianie, który został napisany zaraz po jej tragicznej śmierci.

Scena / Fot. Paweł KiliańskiNa sam koniec koncertu, brytyjski artysta zostawił prawdziwą perełkę, można powiedzieć, prawdziwą wisienkę na torcie. Oczywiście, chodzi o piosenkę "Circle of the Life" z animowanego filmu "Król Lew", za który to kawałek, Elton otrzymał Oscara. Elton John swoim niebiańsko-słodkim głosem tak wzruszająco zaśpiewał tę piosenkę, że połowa zgromadzonej publiczności zaczęła... płakać. Bezcennym widokiem okazała się grupka dość postawnych mężczyzn, którzy niczym jak na zawołanie zaczęli ukradkiem wycierać wycierać łzy w swoje mokre rękawy kurtek. To Elton John podczas podziękowań polskiej publiczności / Fot. Paweł Kiliańskichyba idealne podsumowanie tego, co w niedzielny wieczór działo się na stadionie Polonii w Warszawie.

Elton po wykonaniu ostatniej piosenki "Your Song", ukłonił się kilkakrotnie publiczności, mówiąc przy tym: "Jesteście najlepszą publicznością na świecie, cieszę się, ze mogłem tu zagrać". Te słowa wzbudziły jeszcze większy aplauz wśród polskiej publiczności, która podziękowała piosenkarzowi za dwugodzinny występ.

Kto nie był na koncercie, niech żałuje, bo pomimo zacinającego deszczu, cały czas miało się wrażenie, że na scenie dzieje się coś naprawdę niezwykłego, niecodziennego, co może się już nigdy nie powtórzyć. Te bezcenne chwile i wspaniała atmosfera, z pewnością pozostaną w pamięci wszystkich zgromadzonych.
Kolorowy las, chowający się przed deszczem / Fot. Paweł KiliańskiZespół / Fot. Paweł Kiliański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

dgdhilr
  • dgdhilr
  • 14.07.2011 22:57

uNtTKj <a href="http://cjzeegtdluto.com/">cjzeegtdluto</a>, [url=http://jiccohkvhoey.com/]jiccohkvhoey[/url], [link=http://vwtzkxdiahhf.com/]vwtzkxdiahhf[/link], http://cujvqusjqcuu.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzorowa relacja, więc 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

przed ostatnie zdjęcie wygląda jak ze zjazdu Ku Klux Klan, zabawnie :D

relacja ciekawa : ) dzięki za ten news nie miałem pojęcia, że był w Polsce : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

No oczywiście 5*. Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa relacja! /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.