Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Koncert "Solidarni z Białorusią"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-22 20:50

W Warszawie zakończył się koncert "Solidarni z Białorusią" Białoruscy i polscy artyści zagrali na rzecz demokratyzacji w kraju naszych wschodnich sąsiadów.

Imprezę od czterech lat organizuje Inicjatywa Wolna Białoruś. Białorusini będą mogli zobaczyć retransmisję koncertu w dniu swego narodowego święta - 25 marca - w telewizji Biełsat.

Białoruski muzyk Andre Karp, który zagrał z polskimi kolegami, powiedział, że chciałby zobaczyć Białoruś odmienioną - taką, w której szanuje się ludzką godność. Jego zdaniem, idea solidarności między dwoma narodami jest rzeczą naturalną. - Pomimo społecznych, czy ekonomicznych różnic, łączy nas wspólna historia i kultura - powiedział muzyk.

W koncercie wzięli udział między innymi Tymon Tymański, zespół Czesław Śpiewa, Izrael i Halina Frąckowiak. Białoruską scenę reprezentowali Wałoszyn, Andre Karp i Dali. Myślą przewodnią koncertu była historia 20-letniego opozycjonisty Franka Wiaczorki, który za swoją działalność został wyrzucony ze studiów i wcielony do wojska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.