Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Koncert w 20. rocznicę wolnych wyborów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-31 19:46

4 czerwca 1989 roku w powojennej Polsce obalono komunistyczny reżim, powoli wprowadzając demokrację. Aby upamiętnić tę znaczącą datę, na placu Teatralnym w Warszawie zaplanowano wielkie muzyczne wydarzenie.

 / Fot. Stołeczna EstradaGłównym celem imprezy jest połączenie dwóch pokoleń - współczesnej młodzieży oraz ludzi starszych, żyjących w czasach komunizmu w Polsce. Organizatorzy koncertu chcąc zbliżyć do siebie dwie tak bardzo różne generacje, zaprosili wyłącznie polskie zespoły rockowe, ściśle powiązane swą twórczością z latami 80.

Istotą koncertu będzie przekaz zawarty w utworach, które zaprezentują muzycy - historie, refleksje jak i wspomnienia dotyczące życia w tamtej dekadzie. Ciekawostką jest fakt, że na tę okoliczność specjalnie reaktywowało się kilka formacji - AYA RL oraz Republika. Ponadto na scenie zaprezentują się formacje, takie jak: Dżem, Klaus Mitffoch, Kobranocka, Lady Pank, Oddział Zamknięty, Perfect, Piersi, Sztywny Pal Azji, T. Love, Turbo, Voo Voo i połączone zespoły - Dezerter z Kryzysem oraz Adam Nowak z Kayah.

Imprezę poprowadzi dziennikarz muzyczny, ówczesny prezenter znanej listy przebojów Programu III Polskiego Radia, Marek Niedźwiecki. Ci, którzy wolą jednak pozostać w domowym zaciszu, mają możliwość obejrzenia widowiska na żywo, na antenie Polsatu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.06.2009 21:49

Zacny artykuł, przepraszam-ale dopełnię go zdjęciami link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.05.2009 21:23

Ja z przyjemnością wysłucham opowiadań z tamtych lat :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

pochwalić się to miłą rzecz ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.