Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5870 miejsce

Warszawa: Konferencja o transpłciowości i transfobii

Już w ten piątek, 20 listopada o godzinie 19, w warszawskiej siedzibie Kampanii Przeciw Homofobii na ul. Żelaznej 68, odbędzie się konferencja prasowa o transpłciowości i transfobii.

Logo Fundacji Trans-Fuzja / Fot. Trans-Fuzja Konferencja ta jest głównym wydarzeniem związanym z polskimi obchodami 11. Dnia Pamięci Osób Transpłciowych. Poprowadzą ją przedstawiciele działającej na rzecz osób transpłciowych Fundacji Trans-Fuzja: Anna Grodzka, Wiktor Dynarski i Marcin Rzeczkowski.

Celem debaty jest przybliżenie problemów osób transpłciowych i zwrócenie uwagi mediów na problem transfobii. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytania: Czym jest transfobia? Czy występuje w Polsce? Jak się przejawia?

Planowany zakres poruszanych tematów, to: molestowanie - szczegónie psychiczne - osób transpłciowych przez otoczenie, bezpośrednie napaści, dyskryminacja w prawie, medycynie i życiu społecznym oraz na rynku pracy, konsekwencje tej dyskryminacji dla osób transpłciowych, najpowszechniejsze uprzedzenia, a także transfobia w środowisku LGB (lesbijek, gejów i osób biseksualnych).

Spotkanie rozpocznie się przybliżeniem uczestnikom tradycji Dnia Pamięci Osób Transpłciowych oraz uczczeniem pamięci osób zamordowanych w ciągu ostatniego roku.

Podobna konferencja, zapowiadana na łamach Wiadomości24.pl dwa lata temu, okazała się wielkim sukcesem.Logo Grupy Studenckiej KPH / Fot. Kampania Przeciw Homofobii

Dzień później, również w siedzibie KPH, Lalka Podobińska z Fundacji Trans-Fuzja poprowadzi warsztaty edukacyjne, podczas których będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat samych osób transpłciowych i porozmawiać z nimi. Wstęp jest wolny. Natomiast już dzisiaj można przyłączyć się do Marszu Pamięci, który wyruszy o 19.00 spod warszawskiej Kolumny Zygmunta.

Szczegółowy harmonogram obchodów Dnia Pamięci Osób Transpłciowych znajduje się na stronie www.dzienpamieci.kph.org.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.