Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Koniec manifestacji związkowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 16:01

Pod Kancelarią Premiera zakończyła się wielotysięczna manifestacja związkowców z Solidarności. Wcześniej protestowali oni także przed Sejmem przeciwko rządowym planom znacznego ograniczenia liczby osób uprawnionych do wcześniejszych emerytur.

Wbrew zapowiedziom nie przeszli przed Biuro Krajowe Platformy Obywatelskiej. W proteście uczestniczył przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek. Związkowcy zapowiedzieli kontynuację protestów do czasu, aż rząd wycofa się z zapowiadanych ograniczeń pomostówek.

Pod koniec protestu przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Piotr Duda powiedział dziennikarzom, że to ostatnia pokojowa manifestacja związkowców. Dodał, że odtąd związkowcy oprócz dalszych manifestacji będą odwiedzali siedziby posłów PO i PSL, zadając im pytania o pomostówki.

Jednocześnie związkowcy z Solidarności podkreślili, że nie planują na razie strajku generalnego. Taki strajk, który sparaliżowałby kraj, traktują oni jako ostateczność. Do strajku generalnego szykuje się natomiast związek Sierpień '80.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.