Facebook Google+ Twitter

Warszawa: koniec z paleniem na basenach miejskich

Od wczoraj na warszawskich otwartych basenach miejskich zostały wprowadzone specjalne strefy, w których będzie można palić. Wolne od papierosów są okolice basenów, brodzików oraz miejsca, w których przebywają dzieci.

 / Fot. wikipedia.orgOchroniarze mają pilnować przestrzegania wydanego przez władze miasta zarządzenia. Mają także zwracać uwagę czy nikt nie zrywa informujących o nim tablic. Takie akty wandalizmu miały bowiem miejsce na terenie kąpieliska Moczydło na Woli, w którym zakaz palenia przy basenach obowiązuje już od roku.

W wypowiedzi dla Życia Życia Warszawy Zenon Dagiel, wicedyrektor miejskiego Biura Sportu i Rekreacji, dodaje, że w Parku Wodnym Moczydło informacja o wyznaczonych strefach ma być podawana także co jakiś czas przez megafon.

Powstanie stref dla palących jest odpowiedzią władz Warszawy na skargi użytkowników kąpielisk.
Jest to jednak niedogodność dla osób palących.

- Nie będzie mniejszej ilości chętnych do korzystania z naszego kąpieliska, może być niestety tylko więcej awantur, ponieważ ludzie przyzwyczajeni są do palenia wszędzie, nawet w miejscach gdzie bawią się dzieci - przyznaje w rozmowie z serwisiem Wiadomości24.pl kierownik ośrodka W.O.W Wisła przy Inflanckiej, Michał Wizner.

Na otwartych pływalniach wprowadzono także absolutny zakaz spożywania alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Zakazy z kolei generują takie zachowania jak te które opisałaś."
Niestety, jest dokładnie na odwrót. Nikt nie domagałby się wprowadzenia zakazów, gdyby palacze przestrzegali zasad kultury bycia.
Przyjrzyj się uważniej moim przykładom. Nie muszę chyba tłumaczyć , dlaczego w bibliotece konieczny jest zakaz palenia. Jest wyznaczone miejsce na zewnątrz budynku, droga ta sama, co do wspomnianej toalety, ale dla wandali to za daleko. I ostatecznie można było te pety wrzucić do muszli, a nie gasić o plastikowy sedes. Sadząc z rozmiarów zniszczeń, przyłożyła się do tego niejedna osoba. A niedopałek spadający z balkonu? Chyba w prywatnym mieszkaniu nie ma problemu z dostępem do popielniczki?
Dodam jeszcze, że moja sąsiadka, która rzuciła palenie po czterdziestu latach, teraz przegania z mieszkania palaczy, bo stwierdziła, że smród jest nie do wytrzymania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha,ha, dobre:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, "strefy dla sikających" są już wyznaczone, nazywają się toaletami. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto to gdzie Ty byłaś w tej Tunezji? Ze sklepu mnie tam nie wypraszają z papierosem a nawet właściciel często sam częstuje.Jestem co roku od pięciu lat albo w Tunisie albo w Monastir. Na basenie przyhotelowym to popielniczkę przynoszą do leżaka razem z drinkiem. Dlatego nie ma tam petów bo popielniczki są wszędzie.
Zakazy z kolei generują takie zachowania jak te które opisałaś. Lepszym rozwiązaniem byłoby wyznaczenie pomieszczenia dla palaczy niż wprowadzanie zakazu który od razu jest nieprzestrzegany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w Tunezji nie widziałam palaczy ani na basenie hotelowym (choć byli tam głównie nasi rodacy), ani na plaży.
Za to w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie zniszczono nowiutkie sedesy w damskiej toalecie, gasząc o nie papierosy. Mojej znajomej wrzucono do wózeczka z niemowlęciem tlącego się peta, bo palaczowi nie chciało się zabrać popielniczki na balkon. Widocznie potrzebujemy zakazów, skoro nie jesteśmy dość cywilizowani, żeby uszanować innego człowieka lub cudzą własność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię Egipt i Tunezję. Tam nawet na lotnisku można palić.
Za chwilę ktoś wpadnie na genialny pomysł by wyznaczyć w basenie strefę dla sikających.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że zakaz jest słuszny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze. Jeszcze powinni zakazać palenia na plażach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.