Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Konwencja Muzyki Polskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-06 11:37

9 maja w Bibliotece Narodowej w Warszawie rozpoczyna się I Konwencja Muzyki Polskiej, organizowana przez Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich i Polskim Radiem Muzycznym. Konwencja potrwa do 11 maja.

 / Fot. Davide Restivo Licencja reative Commons Attribution-Share Alike 2.0Konwencja adresowana jest do przedstawicieli polskiego środowiska muzycznego, w szczególności kompozytorów, artystów wykonawców, muzykologów i teoretyków muzyki, dziennikarzy i krytyków, przedstawicieli instytucji muzycznych i organizacji pozarządowych, a także studentów i melomanów.

Konwencja trwać będzie trzy dni od 9 do 11 maja 2011 roku i odbędzie się w salach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Pierwszego dnia wygłoszone zostaną referaty otwierające oraz zaprezentowany zostanie Raport o stanie muzyki polskiej. Drugiego dnia odbędą się równoległe, otwarte dla publiczności panele dyskusyjne, prowadzone przez zaproszonych moderatorów. Wśród paneli dyskusyjnych przewidziane są następujące tematy: edukacja muzyczna, ramy prawne,
zamówienia kompozytorskie, wykonawstwo, obecność muzyki w mediach i Internecie, wydawnictwa i fonografia,
muzykologia oraz panele dyscyplinarne: jazz, muzyka poważna, muzyka popularna, alternatywa, muzyka tradycyjna i muzyka dawna.

Trzeciego dnia nastąpi podsumowanie dyskusji panelowych oraz odbędzie się dyskusja plenarna. Wnioski z Konwencji posłużą realizacji długoletniej strategii w zakresie rozwoju muzyki polskiej, a także sformułują dodatkowe cele działalności Instytutu Muzyki i Tańca.

Uczestnictwo w Konwencji jest bezpłatne, wymaga jednak rejestracji na stronie www.konwencjamuzyki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.