Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Koszt budowy bulwaru nadwiślanego będzie dwukrotnie wyższy?

Wzrastają koszty budowy bulwaru nadwiślańskiego. Na inwestycję trzeba będzie przeznaczyć 120 mln zł, czyli dwa razy więcej niż zakładano.

Wisła, Most Świętokrzyski / Fot. Janusz Jurzyk, GNUDwukilometrowa promenada ciągnąca się od Powiśla do Podzamcza - bulwar z mnóstwem atrakcji - w założeniu władz ma być nowym salonem Warszawy.

Jak informuje serwis tvnwarszawa.pl, na inwestycję ratusz początkowo planował przeznaczyć 47 mln zł. Do tej kwoty 13 mln w lutym dołożyło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. To jednak wciąż zdecydowanie za mało.

Dodatkowe 17 mln na bulwary wiślane

Jeszcze w 2009 roku, podczas organizacji konkursu na projekt bulwaru, miasto sądziło, że będzie można wykorzystać istniejące umocnienia. Badania niestety wykazały, że ich stan jest zły - wymagają przebudowy i umocnień.

Pomnik Syreny na warszawskim Powiślu, w tle Most Świętokrzyski / Fot. Cezary Piwowarski, GNUW takiej sytuacji pojawiła się koncepcja podzielenia inwestycji na etapy. Pomysł szybko upadł, zaś ratusz zapowiada, że dysponuje pieniędzmi na całość. Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza do spraw zagospodarowania nabrzeża Wisły dodaje, że miastu zależy na inwestycji na lata, a nie samym "liftingu" - dowiadujemy się z serwisu.

Czytaj też: Nadwiślański bulwar będzie miał trzy strefy

Do ratusza trafiła właśnie dokumentacja budowlana bulwarów. W drugiej połowie roku zostanie wybrany wykonawca przedsięwzięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.