Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Księgarnia "Czytelnika" przy Wiejskiej będzie zlikwidowana?

Klientów "Czytelnika" poruszyła wiadomość o planach likwidacji księgarni, która od ponad 50 lat mieści się na parterze kamienicy przy ulicy Wiejskiej. Postanowili więc ratować oficynę. Czy protest zwolenników "Czytelnika" pozwoli uratować placówkę?

 / Fot. Joe Crawford/Creative Commons Uznanie autorstwa 2.06 lat temu właścicielem lokalu, w którym mieściła się księgarnia został poseł Janusz Palikot. Rok temu lokal został jednak sprzedany. "Informacja o nowym nabywcy jest tajna" - mówi Łukasz Piłasiewicz, asystent Palikota Życiu Warszawy.

W umowie sprzedaży została wpisana informacja, że w obecnej siedzibie nadal ma działać księgarnia, jednak szczegóły zna sam Janusz Palikot. Nowi właściciele wręczyli wypowiedzenie
i za trzy miesiące księgarnia może przestanie istnieć.

Aby uratować "Czytelnika" internauci rozpoczęli protest przeciwko likwidacji popularnej księgarni. Powstała grupa jej zwolenników na Facebooku. Ma już 1500 użytkowników, którzy noszą się z zamiarem zorganizowania manifestacji, żeby ocalić księgarnię. Oto niektóre komentarze internautów.

"Są miejsca na świecie, które maja swoje korzenie, tradycje i jak starych drzew, nie powinno się ich ni wycinać, ni zastępować niczym innym."- Dorota Szkop

"No nie... chodzę tam po książki od dziecka. Może się uda. Lunę ludzie uratowali."- Piotr Polański


Dzięki akcji internautów losy księgarni nie są jeszcze przesądzone. - Bardzo pokrzepiające i miłe jest mieć świadomość, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy interesują się książką i losem osób, które pracują w księgarni - mówi szefowa placówki Anna Marszewska.

Być może dzięki tej akcji społecznościowej uda się uratować naszego "Czytelnika". Trwają negocjacje z firmą, która chce przejąć lokal przy Wiejskiej 14.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.