Facebook Google+ Twitter

Warszawa. Księgarnia "Leksykon" wciąż szuka Docenta

Od 4 sierpnia trwają poszukiwania słynnego kota Docenta, który od około pięciu lat rezyduje w księgarni przy Nowym Świecie 41.

 / Fot. Ewa Toczynska- Mamy informację od jednej z mieszkanek Nowego Światu, że widziano Docenta w bramie obok księgarni, wczoraj ok. godziny 23. Musimy to jednak sprawdzić - mówi nam jedna z pracownic księgarni "Leksykon".

O zaginięciu kota poinformowano, gdy ten nie wrócił swoim zwyczajem na kolację. "Docent wyszedł 4 sierpnia na spacer i do tej pory nie wrócił. Zaczynamy się niepokoić. Prosimy wszystkich miłośników Docenta o informacje, gdzie się znajduje" - apelowała Joanna Toczyska z Leksykonu.

Wcześniej uciekinier wychodził już na dłuższą "chwilę", ale trwało to zaledwie tydzień. - Jak był malutki, pewna pani myślała, że to zabłąkany kot i chciała go przygarnąć, jednak udało się nam go odzyskać - wspominają pracownicy księgarni.

Docent to dostojny biały kot z czarnym ogonem i kilkoma ciemnymi plamami na grzbiecie. Znak szczególny - kleks na nosie.

Jeżeli ktoś zobaczy Docenta, proszony jest o nadesłanie informacji na adres: ks144@matras.pl lub
bezpośrednio do księgarni.

Swoje imię Docent zawdzięcza czytelnikom "Gazety Wyborczej", którzy kilka lat temu pomogli je wybrać. Docent zastąpił Kicię, inną wieloletnią kocią rezydentkę "Leksykonu". W tej warszawskiej księgarni koty chętnie i bez problemu zadomawiają się, żyją szczęśliwie i w dostatku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kota znałam osobiście i lubiłam bo mieliśmy podobne gusta literackie (zawsze leżał na szukanych przeze mnie książkach). Mam nadzieję, że się znajdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kotu najwidoczniej księgarnia już się znudziła, odszedł w siną dal szukać kotki...
Ot po prostu zwierzakowi też się coś od życia należy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.