Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kupcy z KDT przedstawili Białą Księgę i walczą dalej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 17:06

Handlarze z Kupieckich Domów Towarowych, zlokalizowanych pod Pałacem Kultury w Warszawie, zaprezentowali Białą Księgę, która pokazuje w jaki sposób przebiegały negocjacje zarządu KDT z władzami miasta. Jednocześnie, zarząd Kupieckich Domów Towarowych apeluje do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o wznowienie negocjacji.

Kupcy, mimo że ratusz nie przedłużył umowy dzierżawy, nie chcą opuścić terenu w centrum miasta. Jak zapowiada członek zarządu KDT Dariusz Połeć, jeżeli do hali wejdzie komornik, kupcy rozpoczną strajk. Akcja protestacyjna zostanie zakończona, gdy władze miasta usiądą do rozmów z kupcami. Dariusz Połeć zapewnia, że w czasie strajku hala będzie otwarta dla klientów.

W ocenie zarządu Kupieckich Domów Towarowych dokumenty zgromadzone w trakcie ostatnich miesięcy negocjacji z władzami Warszawy, a ujawnione w Białej Księdze, pokazują, że ratusz nie wyrażał chęci porozumienia. Jak podkreśla Dariusz Połeć, to ratusz zerwał umowę. Jego zdaniem konflikt nie służy ani kupcom, ani władzom miasta, ani warszawiakom.

Jak przekonuje Agnieszka Koszewska, członek zarządu KDT, blaszana hala, która stoi przed Pałacem Kultury, miała być pomieszczeniem przejściowym, a na jej wybudowanie zgodziły się władze Warszawy. W jej ocenie to władze miasta twierdziły, że musi powstać taki obiekt przejściowy jako przykład na zorganizowanie, zrzeszenie i umiejętność przeprowadzenia tego typu inwestycji.

W blaszanej hali Kupieckich Domów Towarowych jest około 600 stoisk, a zatrudnionych jest około 2 tysięcy osób.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.