Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kupcy z Śródmieścia protestują

Kupcy, którzy wynajmują pomieszczenia w centrum Warszawy protestują. Powodem jest kolosalna podwyżka cen czynszu - nawet o 330 proc.

Powody likwidacji sklepu na Krakowskim Przedmieściu są wywieszone w jego witrynie / Fot. Mateusz BireckiWłaścicielka jednego ze sklepów przy Krakowskim Przedmieściu musiała zamknąć swój lokal z torebkami. Spowodowane to było podwyżką czynszu z 66 do 220 złotych.

Urzędnicy działają podstępem


Zapewne niedługo wypowiedzenie najmu dostanie właściciel punktu informacji turystycznej mieszczącego się na placu Zamkowym. Urzędnicy zaproponowali mu podwyżkę po tym, gdy do umowy najmu chciał dopisać żonę. Zamiast 60 miałby płacić 225 zł. - Mówili, że to i tak mało, bo jestem tu już 19 lat, a w tym rejonie stawki sięgają 350 zł - żali się pan Marek w Stołecznej GW.

WIP skarży urząd


Warszawska Izba Przedsiębiorców zaskarżyła już Urząd Miasta Stołecznego Warszawy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedsiębiorcy uważają, że ratusz zachowuje się jak monopolista, a głównym celem ich działania jest w wprowadzenie do centrum dużych sieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.