Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Kwesta na cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-01 08:00

Na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim w Warszawie odbędzie się dziś kolejna kwesta. Aktorzy, piosenkarze i parafianie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej będą zbierać pieniądze na remont zabytkowych nagrobków.

Jak mówi Witold Straus, prezes Społecznego Komitetu Opieki nad Zabytkami Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego, kwesta prowadzona jest już od 25 lat, a w zeszłym roku udało się zebrać około 31 tysięcy złotych.

Witold Straus dodaje, że pieniądze na terenie cmentarza zbiera około 80 osób. Głównie to parafianie ewangelicko-augsburskiej Parafii Świętej Trójcy, ale są też znani artyści.

Kwesta jest bardzo potrzebna, bo, jak wyjaśnia prezes Straus, Cmentarz Ewangelicko-Augsburski był niszczony podczas powstań narodowych w XIX wieku i wojen w XX wieku, najbardziej podczas Powstania Warszawskiego. Po II wojnie światowej mury cmentarza były zniszczone w około 70 procentach, a nagrobki w 60 procentach.

Cmentarz Ewangelicko-Augsburski w Warszawie powstał w 1792 roku. Dzięki działalności Społecznego Komitetu Opieki nad Zabytkami Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego, do tej pory udało się wyremontować ponad 260 zabytkowych nagrobków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.