Facebook Google+ Twitter

Warszawa leży na Skarpie. W niedzielę "Majówka na Skarpie"

Możesz się o tym przekonać w najbliższą niedzielę 27 maja. Bowiem na Skarpie Warszawskiej odbędzie się wielka majówka. Od 10 rano do zmierzchu. Ponad 50 instytucji kultury zaprasza. Poznaj Skarpę i rozkochaj się w niej. Na zawsze...

Obszar Skarpy Warszawskiej to zjawisko wyjątkowe - niemal jednolity pas zieleni przecinający wzdłuż całą stolicę. Warszawiacy wiedzą, że tu i ówdzie w mieście są 'górki', ale mało kto jest świadomy, że wszystkie te wzniesienia to  / Fot. materiały reklamowe Warszawskiej Drogi Kulturyjedna Skarpa Warszawska - mówi Artur Jerzy Filip, inicjator koalicji Warszawska Droga Kultury - Każdy odcinek znamy z osobna, ale zwykle nie łączymy ich w całość. W wielu miejscach Skarpa jest monumentalna, gdzie indziej jej stok jest ledwo widoczny... - dodaje.

“Majówka na Skarpie” będzie więc niepowtarzalną okazją, by odkryć Skarpę Warszawską jako spójną całość, tętniącą kulturalno-społecznym życiem bowiem majówkę organizuje ponad 50 instytucji kultury leżących na szlaku Skarpy lub takich, którym jest ona bliska, nie tylko geograficznie.

 / Fot. materiały reklamowe Warszawskiej Drogi KulturyCo w planach? Wystawy, gra terenowa, pokazy filmów, koncerty, spacery z przewodnikami, kiermasze. Ważną częścią będą także strefy pikników, gdzie czekać będą leżaki, koce i organizowane ciekawe warsztaty: fotograficzne, ogrodnicze, rysunkowo-malarskie.

materiały reklamowe Warszawskiej Drogi Kultury / Fot. materiały reklamowe Warszawskiej Drogi KulturyA gdy nie chcesz leżeć to zapraszamy na spacery z przewodnikami. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Ci co żałowali, że Noc Muzeów jest tylko raz w roku będą zadowoleni.

Majówka na Skarpie jest organizowana przez koalicję Warszawska Droga Kultury, przy współpracy m.st. Warszawy. Szczegółowe informacje i mapa wydarzeń dostępna na stronie drogakultury.waw.pl

Bierz więc koc, kosz z prowiantem i spędź ostatnią niedzielę maja na największej warszawskiej majówce – Majówce na Skarpie.

Znajdź nas na Google+


Spotkajmy się na Skarpie! Ja, ty, tamta pani... społeczeństwo!

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.