Facebook Google+ Twitter

Warszawa liderem w Europie. Wśród najbardziej zakorkowanych miast

Według raportu firmy TomTom, Warszawa jest najbardziej zakorkowanym miastem w całej Europie. Jest się z czego cieszyć?

 / Fot. Heavenly/własność publicznaW serwisie TVN Warszawa czytamy, że Warszawa w rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Europie wyprzedziła największe europejskie stolice - m.in. Rzym, Paryż czy Londyn. W badaniu wzięto pod uwagę 31 miast. Za pomocą GPS dokonano pomiaru czasu podróży poza godzinami szczytu i w godzinach szczytu. Niechlubne pierwsze miejsce przypadło Warszawie z powodu braku obwodnicy, która pozwala na zmniejszenie zatłoczenia - podaje Jan Jakiel, prezes stowarzyszenia SISKOM.

Inne powody korków w miastach to gęstość zaludnienia, niska jakość środków transportu publicznego oraz skomplikowana sieć transportu. Jan Jakiel dodaje, że problem korków może rozwiązać wprowadzenie opłat za wjazd do centrum - takie posunięcie przyniosło dobre rezultaty w Londynie czy Sztokholmie.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tbik
  • tbik
  • 11.07.2012 07:52

A potem wyskoczy taki "warszawiak" na 8 i leci jak po torze wyścigowym...zanim dojedzie do celu,(jeżeli dojedzie) wyleczy wszystkie swoje kompleksy i frustracje. Przyprawiając o zawał serca resztę kierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.