Facebook Google+ Twitter

Warszawa: Linia 46 wraca na tory

Od 26 lipca wznawia kursowanie linia tramwajowa 46. Jest to wygodne połączenie pomiędzy warszawską Pragą a Wolą. Wznowienie linii 46 ma odciążyć autobusy i tramwaje kursujące przez most Śląsko-Dąbrowski.

Pętla tramwajowa Warszawa Os. Górczewska. www.wikipedia.org / Fot. Ireneusz S. WierzejskiTramwaje będą kursować na trasie RATUSZOWA ZOO - CM. WOLSKI w dni powszednie i w godzinach szczytu z częstotliwością co 10 minut. Poprawi to komunikację między węzłem przesiadkowym w pobliżu Dworca Wilieńskiego, a stacją metra Ratusz Arsenał i Wolą.

Z pomiarów ZTM wynika, że ze środków komunikacji miejskiej kursujących pasem autobusowo-tramwajowym na trasie W-Z, szczególnie w godzinach szczytu, korzysta duża ilość pasażerów. Linia 46 zwiększy podaż miejsc na tym ważnym ciągu komunikacyjnym.

Zmiana planów, dotycząca prac torowych w rejonie skrzyżowania ul. Targowej i al. Solidarności, umożliwiła przywrócenie kursowania linii 46.

Aktualnie od strony ul. 11 listopada na most Śląsko-Dąbrowski jedzie tylko linia 4, która na pl. Bankowym skręca w ul. Marszałkowską. Linia 23 została zawieszona w związku z modernizacją torowiska na ul. Stalowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.